Estijos pabėgėlių taryba: sąlygos Lietuvos pabėgėlių stovyklose – nežmoniškos

Фото lrv.lt

Estijos pabėgėlių taryba, atsiliepusi į Lietuvos Raudonojo Kryžiaus prašymą ir praėjusią savaitę į pabėgėlių stovyklas Lietuvos ir Baltarusijos pasienyje atgabenusi šiltų drabužių, avalynės ir higienos reikmenų, pareiškė, kad sąlygos tose stovyklose yra nežmoniškos.

Pasak į Lietuvą komandiruotų darbuotojų, padėtis stovyklose yra liūdna. Sąlygos lankomose stovyklose yra nepatenkinamos tiek humanitariniu, tiek teisiniu požiūriu, teigė Estijos pabėgėlių taryba.

Jos atstovai sakė, kad, be kita ko, yra rimtų problemų, susijusių su šiltų drabužių ir maisto tiekimu, saugia aplinka vaikams, galimybe gauti teisinę pagalbą, tinkamas sanitarines sąlygas ir sveikatos priežiūrą.

Pasak jų, užfiksuota situacijų, kai stovyklas saugoti paskirti pasieniečiai dehumanizuoja pabėgėlius, tapusius tarptautinių galios žaidimų aukomis, o interviu vietoje atskleidė rimtas žmonių psichinės sveikatos problemas.

Estijos pabėgėlių taryba sako esanti labai susirūpinusi dėl Lietuvos sprendimų, kurie riboja žmonių prieigą prie prieglobsčio sistemos ir kuriais remiantis žmonės yra sulaikomi neribotam laikui.

Rugsėjo pradžioje Estijos pabėgėlių taryba surinko drabužių, patalynės ir batų, kurie, anot Lietuvos Raudonojo Kryžiaus, yra vieni reikalingiausių daiktų 34 pabėgėlių stovyklose.

Panaudojant aukas, surinktas Estijoje, humanitarinė pagalba buvo išsiųsta į surinkimo punktą Vilniuje. Du pagalbos pabėgėliams darbuotojai taip pat buvo savaitei išsiųsti į Lietuvą, kad padėtų kasdieniuose Lietuvos Raudonojo Kryžiaus darbuose stovyklose prie sienos.

Šie darbuotojai taip pat fiksavo stovyklų poreikius ir sąlygas bei rinko žmonių istorijas.

Estijos pabėgėlių taryba pažymi, kad, išliekant tokiam poreikiui, toliau renka aukas ir rems pabėgėlius Lietuvoje.

Į Lietuvą šiemet neteisėtai per sieną su Baltarusija pateko daugiau nei 4,1 tūkst. migrantų.

Vilnius kaltina Minsko režimą migrantų srautų organizavimu ir vadina tai hibridine agresija. Dėl jos šalyje paskelbta ekstremali situacija. 

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *