G. Landsbergis: dėl D. Kreivio įmonės turimų „Ignitis grupės“ akcijų turi pasisakyti VTEK

Nuotrauka BNS/ Lukas Balandis

Konservatorių lyderis Gabrielius Landsbergis sako, kad partiečio, energetikos ministro Dainiaus Kreivio įmonės turimos „Ignitis grupės“ akcijos jam neturėtų kelti interesų konflikto, tačiau ragina palaukti Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos (VTEK) išvadų.

„Man atrodo, vakar buvo labai aiškiai paaiškinta, kad įmonė, kurios akcijas ne jis pats, o antrinė jo įmonių grupės įmonė įsigijo, yra ne Energetikos ministerijos pavaldume. Tai reiškia, kad net teoriškai jis neturi įtakos tai įmonei“, – žurnalistams Seime sakė Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) lyderis.

D. Kreiviui nedeklaravus, jog jis netiesiogiai valdo „Ignitis grupės“ akcijas, opozicija dėl šios situacijos kreipėsi į Vyriausiąją tarnybinės etikos komisiją (VTEK). G. Landsbergis sako, kad VTEK turėtų nurodyti, ar ministrui būtina papildyti interesų deklaraciją.

„Jei bus rekomendacija papildyti kažkokią informaciją dėl interesų, neabejoju, ministras tą padarys. Bet tiesioginio pavaldumo nėra, dėl to kad įmonė „Ignitis“ yra valdoma Finansų ministerijos“, – tvirtino konservatorių lyderis.

Premjerė I. Šimonytė antradienį taip pat nurodė nematanti problemų dėl D. Kreivio nedeklaruoto ryšio su „Ignitis grupe“, tačiau taip pat ragino palaukti VTEK išvadų.

LRT antradienį paskelbė, jog „Ignitis grupės“ akcijų turi su D. Kreiviu susijusi įmonė „Norteo“, kurią kontroliuojančios bendrovės „Catus“ 40 proc. akcijų turi ministras. Jis sakė nežinantis apie „Norteo“ įsigytas akcijas, nėra šio ryšio deklaravęs ir žadėjo pasidomėti, ar reikia šią sąsają deklaruoti.

Pasak LRT, „Igničio grupės“ akcijų turi ir to nebuvo tinkamai deklaravęs grupę tiesiogiai kuruojantis finansų viceministras Gediminas Norkūnas. Premjerė sakė šios situacijos išsamiai nežinanti, bet ją ketina aptarti su finansų ministre Gintare Skaiste.

G. Skaistė kiek anksčiau žurnalistams sakė žinojusi, jog G. Norkūnas turi „Igničio grupės“ akcijų. Ministrė sakė dėl to problemų neįžvelgianti. 

Prezidentūra antradienį pareiškė, kad tokia žiniasklaidos paviešinta informacija kenkia žmonių pasitikėjimui valstybe.

*Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB «BNS» sutikimo draudžiama

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *