G. Landsbergis nuotėkius iš dujotiekių „Nord Stream“ vadina teroristiniu veiksmu

Nuotrauka BNS/ Lukas Balandis

Lietuvos užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis nuotėkius iš dujotiekių „Nord Stream“ ketvirtadienį pavadino teroristiniu veiksmu.

„Dar vienas nuotėkis – dar vienas įrodymas, kad tai yra sąmoningas aktas, veiksmas, kuris, manau, tikrai turi teisę būti pavadintas teroristiniu veiksmu“, – žurnalistams Seime sakė šalies diplomatijos vadovas.

Taip jis komentavo Švedijos pakrančių apsaugos tarnybos pranešimus, jog Baltijos jūroje aptiktas ketvirtas nuotėkis iš dugnu nutiestų dujotiekių „Nord Stream“.

Anksčiau šią savaitę seismologams pranešus apie sprogimus prie „Nord Stream“ dujotiekių, Europos vadovai pareiškė, kad labiausiai tikėtina nuotėkių šiuose Baltijos jūros dugnu iš Rusijos į Europą nutiestuose dujotiekiuose priežastis yra sabotažas.

Manoma, kad to kaltininkė tikriausiai yra Rusija, norinti eskaluoti karą Ukrainoje. Tačiau Kremlius atmeta kaltinimus, sakydamas, kad kaltinti Rusiją dėl nuotėkių sukėlimo yra „kvaila ir absurdiška“.

Pasak G. Landsbergio, tokiais veiksmais siekiama kelti baimę ir apsunkinti Europos aprūpinimą dujomis.

„Visa tai atitinka teroristinio akto apibrėžimą, bent jau politiniu vertinimu, teisinis vertinimas bus dar vėliau“, – kalbėjo ministras.

Jungtinių Tautų Saugumo Taryba penktadienį planuoja aptarti šį klausimą.

*Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB «BNS» sutikimo draudžiama

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *