G.Landsbergis: po rinkimų koaliciją galėtų sudaryti atsakingos partijos

Nuotrauka BFL/ Paulius Peleckis

Konservatorių lyderis Gabrielius Landsbergis sako matantis galimybę jau dabar suburti atsakingų partijų branduolį, kurios po Seimo rinkimų galėtų sudaryti valdančiąją koaliciją kaip atsvarą populistams.

G. Landsbergis antradienį Prezidentūroje žurnalistams sakė apie tai kalbėjęs su prezidentu Gitanu Nausėda.

„Šiandien matau galimybę dar iki rinkimų burti atsakingų partijų branduolį, kuris po rinkimų galėtų būti ašis formuojant būsimą koaliciją“, – teigė Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) lyderis.

Jis nevardijo, kokias partijas laiko atsakingomis, tik paaiškino, kad tai tokios partijos, „kurios kelia sau svarbiausius valstybės tikslus, nekelia nerealistinių tikslų, žiūri į valstybės valdymą atsakingai, nevengia atsakomybės tąja prasme, kad tai nėra ketverių metų partijos“. 

„Atsakingumas yra priešprieša populizmui“, – teigė G. Landsbergis.

Anot jo, dabar valdžioje esantys „valstiečiai“ turi galimybę tapti valstybiška partija.

„Jie turi žmonių, kurie yra valstybiški. Bet keliukų tiesimas nėra valstybiškas veiksmas“, – pridūrė konservatorių vadovas.

G. Landsbergis taip pat pranešė prezidentui įteikęs dalį TS-LKD Seimo rinkimų programos – švietimo ir ekologijos dalis.

„Labai džiaugiuosi, kad turėjau galimybę įteikti prezidentui pirmajam valstybėje mūsų programos metmemis. 2016 metais prezidentas buvo kviestas kaip vienas iš ekspertų pateikti pastabas ir pasiūlymus mūsų naujam „Planui Lietuvai“, dabar pasinaudodami gerąja patirtimi, kreipėmės į jį, pateikdami švietimo ir ekologijos programų dalis, prašydami pastabų, susipažinti ir supažindinti komandą“, – kalbėjo G. Landsbergis.

Jis taip pat užsiminė abejojantis, kad partijoms prieš rinkimus pavyks pasirašyti nacionalinį susitarimą dėl švietimo.

Politikas tvirtino nematąs, kad dalis politikų norėtų spręsti sunkius švietimo klausimus.

„Kol kas nematau tokio aiškaus dokumento, aiškaus teksto, kur reikėtų sakyti, čia reikia susitarti, čia reikia ieškoti kompromiso. Nematau žmonių, kurie norėtų ieškoti sunkių klausimų, matau tik žmones, kurie nori lengvų klausimų“, – tvirtino G. Landsbergis.

Vyriausybei sausį pasiūlius susitarimo dėl švietimo projektą, procesas persikėlė į Seimą. Buvo suburta politikų grupė dokumentui rengti, tačiau netrukus ją palikus „valstiečių“ atstovui, Seimo Švietimo ir mokslo komiteto pirmininkui Eugenijui Jovaišai, joje liko tik opozicijos atstovai.

Valdančiųjų „valstiečių“ lyderis Ramūnas Karbauskis teigė, kad švietimo susitarimas toliau tobulinamas ir Vyriausybėje.

Pasak G. Landsbergio, konservatoriai savo Seimo rinkimų programoje siūlo kurti valstybinių gimnazijų tinklą –  steigti 10–15 gimnazijų, „kurios taptų švietimo magnetais“.

Prezidento patarėjas Povilas Mačiulis pranešė, kad valstybės vadovas per susitikimą pristatė savo pasiūlymus artimiausiam pusmečiui.

Jo teigimu, didžiausias dėmesys skirtas viešųjų pirkimų tvarkos tobulinimui.

Seimo rinkimai vyks šių metų spalį.

Оставить комментарий/ Parašyti nuomonę

avatar
600