G. Nausėda: Lietuvos karių Irake saugumu buvo pasirūpinta

Prezidentas Gitanas Nausėda sako, kad kilus įtampai Artimuosiuose Rytuose Lietuvos karių Irake saugumu buvo pasirūpinta.

„Bendras sprendimas yra užtikrinti ten esančių karių – ir Lietuvos, ir kitų – apsaugą ir gyvybę. Tai buvo padaryta, kariai buvo įspėti, šie smūgiai jiems neturėjo jokios įtakos“, – ketvirtadienį transliuotame interviu LRT radijui sakė šalies vadovas.

„Kariai gali jaustis saugūs, kiek galima jaustis saugiai būnant tokiame regione“, – teigė jis.

Įtampa Artimuosiuose Rytuose kilo, amerikiečiams praėjusią savaitę nukovus aukšto rango Irano generolą Qasemą Soleimani (Kasema Soleimanį), o Teheranui trečiadienio naktį apšaudžius dvi JAV ir sąjungininkų karines bazes Irake.

Iranas taikėsi į Erbilio ir Al Asado bazes vakarų ir šiaurinėje Irako dalyse. Pastarojoje bazėje tarnauja šeši Lietuvos kariai, jie dalyvauja JAV vadovaujamos koalicijos misijoje, skirtoje apmokyti vietos pajėgas kovoti su „Islamo valstybės“ grupuote.

Dar šeši Irake esantys lietuviai ryšininkai tarnauja NATO vadovaujamoje misijoje. Kiti trys Lietuvos kariai šią savaitę dėl saugumo situacijos buvo perdislokuoti į Kuveitą.

Prezidentas sakė, kad Lietuva nepriims vienašališkų sprendimų dėl karių iš Irako išvedimo, „nes toks yra NATO organizacijos įsipareigojimas – sprendimai yra priimami kartu“.

Lietuvos kariai per apšaudymą nenukentėjo. Jie su kitais koalicijos kariais buvo išgabenti iš bazės dar prieš išpuolį, teigia kariuomenė ir Krašto apsaugos ministerija.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *