G.Nausėda ragina išaiškinti kaltininkus dėl Kuršių marių užteršimo

Prezidentas Gitanas Nausėda antradienį paragino išaiškinti kaltininkus dėl Kuršių marių užteršimo, teisėsaugai pradėjus tyrimą dėl aplinkos taršos nevalytomis nuotėkomis Klaipėdoje.

„Griežtai vertinu bet kokią Lietuvos aplinkos taršą, nepriklausomai nuo jos masto. Raginu atsakingas institucijas išsiaiškinti ir visuomenei paskelbti tikrąjį Kuršių marių taršos mastą, priežastis bei kaltininkus“, – feisbuke parašė G. Nausėda.

„Jokia veikla negali būti vykdoma ateities kartų sąskaita. Niekas neturi ir neturės teisės kenkti žmonių sveikatai ir ekosistemai“, – pridūrė jis.

Prokuratūra antradienį paskelbė pradėjusi ikiteisminį tyrimą dėl įtarimų, kad uostamiestyje veikianti kartoną gaminanti bendrovė „Grigeo Klaipėda“ leido nevalytas atliekas į Kuršių marias.

Pažeidimus dėl netinkamo nuotekų tvarkymo užfiksavo Aplinkos apsaugos departamentas, kurio specialistai įmonei davė nurodymą nedelsiant nutraukti aplinkos teršimą.

Aplinkosaugininkai taip pat žada atlikti tyrimą, kurio metu suskaičiuos aplinkai padarytą žalą pagal išleistą nuotekų kiekį.

Už aplinkos taršą gresia bauda, areštas arba laisvės atėmimas iki šešerių metų.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *