G. Nausėda tikisi aktyvesnės ES reakcijos į Rusijos bandymus perrašyti istoriją

Nuotraukos autorius Robertas Dačkus/ lrp.lt

Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda žada siekti aktyvesnės Europos Sąjungos (ES) institucijų reakcijos į Rusijos bandymus iškraipyti istoriją, menkinant sovietų nusikaltimus.

Į ES viršūnių susitikimą atvykęs šalies vadovas sakė iškelsiantis šį klausimą Europos Vadovų Taryboje. Prezidento teigimu, Rusijai turi būti nusiųsta aiški žinia, kad Maskvos elgesys yra nepriimtinas ir atsilieps ES-Rusijos santykiams.

G. Nausėdos teigimu, Rusijos istorinės atminties politika pastaruoju metu „įgija vis agresyvesnes formas“, o tai rodo bandymai pateisinti sovietų ir nacių Molotovo-Ribentropo paktą Antrojo pasaulinio išvakarėse bei konstitucinės pataisos ginti „istorinę tiesą“.

„Turime reaguoti. ES institucijos turi imtis proaktyvesnės politikos, kad paaiškintų partneriams Rusijoje, jog negalime toleruoti tokių bandymų, o tokia politika paveiks ES ir Rusijos santykius“, – kalbėjo G. Nausėda.

Rusijos parlamente svarstomas įstatymo projektas, kuriuo norima atšaukti 1989 metų SSRS liaudies deputatų priimtą sprendimą pripažinti slaptuosius Molotovo-Ribentropo pakto protokolus teisiškai nepagrįstais ir negaliojančiais.

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas taip pat neseniai paskelbė straipsnį, kuriame teisino sovietų įvykdytą Baltijos šalių okupaciją.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.