G. Skaistė: ne sankcijos veikia mūsų ekonomiką, o karas

Nuotrauka BNS/ Irmantas Gelūnas

Finansų ministrė Gintarė Skaistė teigia, jog Europos Sąjungos Rusijai dėl karo taikomos sankcijos daro ribotą poveikį Lietuvos ekonomikai, tačiau jos yra antrinė problemų priežastis.

„Ne sankcijos veikia mūsų ekonomiką, o karas, ir veikia gerokai stipriau nei sankcijos pačios savaime“, – trečiadienį po susitikimo su eurokomisare Mairead McGuinness (Meirid Makgines) Vilniuje sakė G. Skaistė.

Pasak finansų ministrės, tiesioginį sankcijų poveikį labiausiai jaučia „Lietuvos geležinkeliai“ ir Klaipėdos uostas, tačiau didžiausią žala vis tiek yra patiriama dėl karo.

„Tikrai ne sankcijos daro žalą mūsų ekonomikoms, tačiau karas ir, sakyčiau, Rusijos ikikariniai veiksmai keliant energetines produktų kainas ir ribojant jų pasiūlą Europai, ir tą pasiūlą dabar ribojant dar labiau, kai energetinės prekės yra naudojamos kaip ginklas“, – kalbėjo ministrė.

Nuotrauka BNS/ Irmantas Gelūnas

*Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB «BNS» sutikimo draudžiama

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *