Gyventojams padedantiems Andrius Ufartasms – ministerijos rekomendacijos

Nuotrauka BFL/Andrius Ufartas

Sveikatos apsaugos ministerija ketvirtadienį pranešė parengusi rekomendacijas gyventojams padedantiems savanoriams.

„Šiuo sudėtingu metu esame liudininkai puikių iniciatyvų, kviečiančių padėti vieni kitiems ir tiems, kam ta pagalba yra ypač reikalinga“, – pranešime teigė ministras Aurelijus Veryga.

Jis priminė, kad mobiliuose punktuose budi šauliai, netrūksta ir kitų žmonių iniciatyvų, kai padedama maistu apsirūpinti senjorams.

„Tai reikšmingas mūsų visuomenės sąmoningumo įrodymas, tačiau ne mažiau svarbu, kad savanoriai šioje tarnystėje kitiems atsakingai saugotų savo ir kitų sveikatą“, – sakė sveikatos apsaugos ministras.

Savanoriams rekomenduojama kuo dažniau plautis rankas, neturint galimybių tą padaryti – dezinfekuoti specialiais skysčiais, rankomis neliesti akių, burnos, nosies ir veido.

Bendraujant su aptarnaujamais gyventojais naudoti medicinines kaukes, pirštines, stengtis laikytis saugaus atstumo – ne mažiau dviejų metrų ir ne ilgiau 15 minučių.

Rekomenduojama vengti kontakto su aptarnaujamais gyventojais, kuriems pasireiškė ūmios kvėpavimo takų infekcijos simptomai – kosulys, dusulys ir kiti, taip pat neiti į aptarnaujamų gyventojų patalpas – maistą ar kitus gabenamus daiktus palikti jiems prie jų durų.

Patariama bendravimo su aptarnaujamais gyventojais metu nevalgyti, vandenį gerti iš savo gertuvės ar buteliuko, įrangą ir kitus dažnai liečiamus paviršius darbo metu ir po darbo valyti su buitiniais valikliais, plovikliais ar dezinfekcijos priemonėmis.

Siekiant suvaldyti koronaviruso plitimą šalyje paskelbtas karantinas, jo metu iš namų rekomenduojama išeiti tik būtiniausiais atvejais, o viešose vietose dėvėti respiratorius ar kitas kvėpavimo takus dengiančias priemones, taip pat mūvėti pirštines.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.