Humanitariniais tikslais į Lietuvą atvykstančių baltarusių srautas sustojo

Nuotrauka Dapamoga/ facebook.com

Humanitariniais tikslais į Lietuvą atvykstančių baltarusių srautas sustojo – specialių leidimų ir atvykusių žmonių skaičiai nesikeitė nuo praėjusios savaitės.

Vidaus reikalų ministerija antradienį pranešė, kad ministro įsakymu išduoti 792 leidimai, kuriais pasinaudojo 367 žmonės, – tiek pat, kiek ir praėjusią savaitę.

Tiesa, prieglobsčio prašančiųjų skaičius padidėjo nuo 87 iki 90 asmenų. 

Vidaus reikalų ministro leidimas atvykti dėl ypatingų humanitarinių priežasčių išduodamas gavus Užsienio reikalų ministerijos motyvuotą siūlymą ir gali būti suteikiamas tokiais atvejais kaip, pavyzdžiui, susiklosčiusios politinės aplinkybės ar kitos grėsmės.

Šie leidimai išduodami nukentėjusiems nuo režimo ir represijų ar persekiojamiems Baltarusijos piliečiams, aktyviems opozicijos atstovams.

Lietuva nuo praėjusių metų rugpjūčio 11 dienos taiko išimtį ir išduoda leidimus atvykti humanitariniais pagrindais piliečiams iš Baltarusijos. Jiems yra privaloma izoliacija.

Baltarusijos piliečiai, siekiantys atvykti į Lietuvą dėl ypatingų humanitarinių priežasčių, turi kreiptis į Lietuvos ambasadą Baltarusijoje dėl Šengeno vizos išdavimo ir pateikti ypatingas humanitarines priežastis patvirtinančią informaciją. Šengeno viza leidžia atvykti į Šengeno teritoriją ir būti vizoje nurodytą laiką, bet ne daugiau kaip 90 dienų per bet kurį 180 dienų laikotarpį nuo pirmo atvykimo į Šengeno valstybių narių teritoriją datos.

Be to, Baltarusijos piliečiai, jeigu jie jaučiasi persekiojami arba kyla reali grėsmė jų saugumui ir gyvybei, gali atvykti į Lietuvą ir pateikti prašymą suteikti prieglobstį. Užsieniečiai prašymus suteikti prieglobstį gali pateikti pasienio kontrolės punktui, Valstybės sienos apsaugos tarnybai ar Migracijos departamentui.

Išnagrinėjus prieglobsčio prašymą suteikiama viena iš prieglobsčio formų – pabėgėlio statusas arba papildoma apsauga bei išduodamas leidimas gyventi Lietuvoje.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *