Išleidus visas parlamentinei diplomatijai skirtas lėšas stringa Seimo narių komandiruotės

Фото BFL/Томаса Урбялениса

Išleidus visas parlamentinei diplomatijai šiemet numatytas lėšas, stringa Seimo narių komandiruotės į renginius užsienyje.

Trečiadienį Seimo valdyba atidėjo porą sprendimų dėl parlamentarų išleidimo į komandiruotes užsienyje. 

Sprendimai nepriimti dėl Raimundo Lopatos, Mato Maldeikio, Monikos Ošmianskienės ir Luko Savicko dalyvavimo pasaulio valstybių parlamentų ateities komitetų aukščiausiojo lygio susitikime, taip pat – dėl Aistės Gedvilienės dalyvavimo Jungtinių Tautų bendrosios klimato kaitos konvencijos šalių konferencijoje.

Kadangi komandiruotės svarbios, nutarta galutinai dėl jų apsispręsti penktadienį, o per tą laiką išnagrinėti visas galimybes, iš kur joms imti lėšų.

„Mes parlamentinei diplomatijai jau nebeturime pinigų, nežinau, iš kokių pinigų galėtume pritarti šiai komandiruotei“, – trečiadienį per Seimo valdybos posėdį sakė už komandiruotes atsakingas parlamento vicepirmininkas Laisvės frakcijos seniūnas Vytautas Mitalas.

Su parlamentine diplomatija susijusioms komandiruotėms šiemet buvo numatyta 191,2 tūkst. eurų. Visos šios lėšos jau panaudotos.

Dalis Seimo valdybos narių siūlė parlamentinei diplomatijai skirti kitoms komandiruotėms numatytus, bet nepanaudotus pinigus. Pavyzdžiui, dar šiek tiek lėšų yra frakcijų, parlamento delegacijų tarptautinėse parlamentinėse organizacijose, asamblėjose komandiruočių biudžetuose.

Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen tvirtino, kad šios lėšos neišgelbės situacijos.

„Ženkliai papildyti nebegalėsime, nes tose eilutėse, kurios yra išnaudotos racionaliau, jau nebėra likę tiek daug galimybių“, – sakė ji.

Pirmasis parlamento vicepirmininkas konservatorius Jurgis Razma siūlė papildomų lėšų komandiruotėms paieškoti tarp kitų išlaidų.

„Sakykime, gal Seimo nariai neišnaudojo parlamentinių išlaidų pilnai, gal transporto sutaupo. Negi niekur nesusitaupo, visur taip euras į eurą išleidžia? Aš nemanau. Jeigu Vytautas (Mitalas – BNS) gerai pakratytų kanclerį ir Finansų skyrių…“, – kalbėjo jis.

„Dar tikrai nemažai laiko, jeigu mes nebeturėsime tris mėnesius parlamentinei diplomatijai lėšų, čia yra blogai“, – teigė J. Razma.

„Valstietis“ Jonas Jarutis priminė, kad Seimo nariams per mėnesį skiriama po 400 eurų telefoniniams pokalbiams, nors jie išleidžia penkis kartus mažiau.

Tačiau Seimo kancleris Modestas Gelbūda teigė, kad tai nėra sutaupyti pinigai, nes išlaidos apmokamos pagal faktą.

Seimo vicepirmininkas konservatorius Paulius Saudargas ragino problemą spręsti iš esmės, į pokalbį pakviečiant premjerę ir finansų ministrę.

„Turime iš esmės keisti požiūrį. Reikia rimtesnio pasikalbėjimo – reikia-nereikia mums parlamentinės diplomatijos. Man atrodo, tokie laikai dabar, kad mums verkiant tarptautinėse arenose reikia atstovėti iš esmės savo gyvybinius klausimus. Lietuva nėra negyvenama sala, kuri nepriklausytų nuo savo užsienio partnerių, juk gyvename labai tampriai susiję“, – sakė P. Saudargas.

„Aš manau, kad daugelis parlamentinių išvykų mums tiesiog yra būtinos, gyvybiškai svarbios. O tai, kad nėra pinigų, yra blogai. Būtent šitą vietą reikia spręsti“, – pridūrė jis.

Šiemet Seimo narių komandiruotėms iš viso numatyta pusę milijono eurų.

*Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB «BNS» sutikimo draudžiama

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *