Kariuomenė skirs karių padėti Nacionaliniam visuomenės sveikatos centrui

Nuotrauka kam.lt

Lietuvos kariuomenė skirs karių padėti Nacionaliniam visuomenės sveikatos centrui, siekiant suvaldyti antrąją koronaviruso bangą.

Dėl to trečiadienį per pokalbį telefonu sutarė prezidentas Gitanas Nausėda ir kariuomenės vadas generolas leitenantas Valdemaras Rupšys, BNS patvirtino kariuomenės vado atstovas spaudai majoras Tomas Balkus.

Kaip teigiama trečiadienį išplatintame pranešime, kariai bus skiriami, gavus informacijos iš Nacionalinio visuomenės sveikatos centro apie jų poreikį.

„Lietuvos kariuomenė įstatymu yra įpareigota padėti civilinėms institucijoms, kai jos pačios nebegali suvaldyti situacijos ar neturi tam reikalingų pajėgumų. Prezidentui patvirtinau, kad esame pasiruošę ir skirsime reikiamą karių kiekį į pagalbą Nacionaliniam visuomenės sveikatos centrui. Tikime, kad juos tinkamai apmokius, kariai prisidės prie antrosios COVID-19 bangos suvaldymo,“ – cituojamas V. Rupšys.

Kaip teigiama pranešime, Lietuvos kariuomenė saugo valstybės suverenitetą ir rengiasi gynybai, organizuoja žmonių paiešką ir gelbėjimą bei likviduoja teršimo incidentus jūroje. Kariuomenė taikos metu gali teikti pagalbą valstybės ir savivaldybės institucijoms.

NVSC Vilniaus departamento direktorė Rolanda Lingienė BNS informavo, kad karių poreikis šiuo metu yra vertinamas.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.