Ketvirtadalyje NVSC tikrintų ligoninių nustatytos koronavirusui plisti palankios sąlygos

Nuotrauka BFL/ Kęstutis Vanagas

Nacionaliniam visuomenės sveikatos centrui (NVSC) patikrinus 86 šalies ligonines, 20-yje jų nustatyti pažeidimai, leidžiantys plisti koronavirusui.

Kaip antradienį pranešė NVSC, patikrinimu siekta išsiaiškinti, kaip įstaigos laikosi infekcijos kontrolės reikalavimų ir kaip valdomi COVID-19 atvejai. Tikrintos slaugos paslaugas teikiančios ir koronavirusu užsikrėtusius pacientus gydančios ligoninės.

„Pažeidimų pobūdis: neužtikrinamas darbuotojų, dirbančių su užkrečiamosiomis ligomis sergančiais pacientais, ir darbuotojų, nedirbančių su tokiais pacientais, srautų valdymas, netinkamai suformuotos darbuotojų pamainos, darbuotojai neapmokyti naudotis asmens apsaugos priemonėmis“, – nurodo NVSC.

Taip pat nustatyta, kad dalis įstaigų neužtikrino sąlygų rankų dezinfekcijai ir higienai, prie izoliavimo patalpų neįrengė asmens apsaugos priemonių, apsirengimo ir nusirengimo vietų, netinkamai tvarkė medicinines atliekas, jose nebuvo asmens apsaugos priemonių, skirtų pacientams.

Gydymo įstaigoms nurodyta trūkumus nedelsiant pašalinti, suteiktos konsultacijos.

Lietuvoje COVID-19 židiniai nuo pandemijos pradžios nustatyti keliose ligoninėse, globos namuose – šio tipo įstaigose draudžiama atvykti lankytojams, taip pat neatliekamos nebūtinos paslaugos. Tačiau slopstant koronaviruso plitimui, Vyriausybė artimiausiu metu ketina atnaujinti didžiąją dalį planinių paslaugų ligoninėse, jei šios užtikrins saugumo reikalavimus.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.