Klaipėdoje kitąmet didžiosios atliekos bus surenkamos kitaip

Šventinis nuolaidų maratonas, per kurį žmonės šluote šluoja baldus, televizorius, šaldytuvus, kompiuterius, telefonus ir kitus buities daiktus, baigiasi senų daiktų išmetimu. 

Žinia, geriausia nereikalingus daiktus nuvežti į didžiųjų atliekų surinkimo aikšteles arba atiduoti surinkėjams. Bet pasitaiko, kad klaipėdiečiai neturi galimybės nebenaudojamą baldą ar kitą sendaiktį patys nugabenti į aikštelę ir atsikrato jais neleistinu būdu – palieka šalia konteinerių.

Norėdama pagerinti didžiųjų atliekų surinkimą Klaipėdos miesto savivaldybės administracija nuo kitų metų uostamiestyje keičia jų surinkimo tvarką.

„Pagal nustatytą grafiką du kartus per metus į visus miesto kvartalus atvyks atliekų vežėjų mašina. Ji stovės nurodytoje vietoje apie valandą ir priims iš gyventojų didžiąsias atliekas. Planuojame, kad vežėjai atvyks savaitgaliais ir gyventojams bus paprasčiau išmesti nebereikalingas daiktus“, — pasakojo Rasa Jievaitienė, Klaipėdos savivaldybės Aplinkos kokybės skyriaus vedėja.

Tačiau kartu su didžiosiomis atliekomis negalės būti išmetamos statybinės atliekos, padangos ar seni dažai. Didžiosiomis atliekomis laikomi baldai, langų rėmai, durys, dviračiai, vaikiški vežimėliai ir t.t. Ką galima išmesti, gyventojams patars atliekų surinkėjas – vairuotojas.

Taip pat į didžiųjų atliekų mašiną nebus leidžiama mesti elektros bei elektronikos atliekas: kompiuterius, telefonus, televizorius, šaldytuvus ar kitus prietaisus. Šių atliekų sudėtyje gali būti pavojingų sveikatai ir aplinkai elementų — gyvsidabrio, švino, kadmio, arseno, chromo, freono. Netinkamai išmestos ir pasklidusios gamtoje šios medžiagos gali turėti lemiamų pasekmių žmogaus sveikatai, todėl jų turinčiais daiktais atsikratyti reikia itin saugiai ir atsakingai.

Elektros bei elektronikos atliekas galima pristatyti į tas pačias KRATC administruojamas didžiųjų atliekų aikšteles (Šiaurės pr. 30, Tilžės g. 66A, Šiaurės pr. 13, darbo laikas I-VI nuo 9 iki 19 val.).

Pirkdami naujas elektros bei elektroninės įrangos prekes, dažnai senąsias nebereikalingas galite atiduoti toje pačioje parduotuvėje, o smulkią elektroniką, taupiąsias lemputes su gyvsidabriu ir baterijas galima išmesti didžiuosiuose prekybos centruose pastatytuose konteineriuose.

 Norėdami, kad elektros ir elektronikos atliekos nemokamai būtų paimtos iš jūsų namų Klaipėdoje, susisiekite su šiais surinkėjais:

  • „Atliekų tvarkymo centras“, tel. (8 5) 206 0900,  http://atc.lt/
  • Asociacija „EEPA“, tel. +370 695 55111, arba užpildykite registracijos formą http://www.epa.lt/ 
  • Elektros bei elektroninę įrangą superka šie atliekų tvarkytojai (daiktus reikia pristatyti nurodytu adresu) :
  • „EMP Recycling“ — Šilutės pl. 21, Klaipėda, tel.  +370 682 27103, https://emp.lt/ 
  • UAB „BALTIC METAL” — Dubysos g. 64, Klaipėda, tel. +370 46 246434, http://www.bmetal.lt/
  • UAB „Novitera“ — Dubysos  g. 27A, Klaipėda, tel.+370 698 41126, https://novitera.lt/electronic_lt/

Klaipėdos miesto savivaldybės informacija

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *