Klaipėdoje statomas dar vienas sunkiai besiverčiantiems žmonėms skirtas daugiabutis

Nuotrauka klaipeda.lt

Klaipėdoje statomas dar vienas sunkiai besiverčiantiems žmonėms skirtas daugiabutis, pirmadienį pranešė uostamiesčio savivaldybė.

Pirmadienį į naujo socialinio daugiabučio pamatus Rambyno gatvėje įmontuota simbolinė kapsulė su laišku ateities kartoms.

Penkių aukštų daugiabutyje planuojama įrengti 40 butų: 20 vieno kambario ir tiek pat dviejų kambarių butų. Aštuoni butai pirmame aukšte bus pritaikyti neįgaliesiems ir šeimoms, kuriose yra neįgaliųjų.

„Pastačius naują socialinį daugiabutį, naujus būstus galėsime pasiūlyti keturioms dešimtims šeimų arba vienišų asmenų. Tai bus trečiasis naujas socialinis daugiabutis, pastatytas Klaipėdoje per nepriklausomybės laikotarpį“, – pranešime cituojamas uostamiesčio meras Vytautas Grubliauskas.

Statybas vykdo savivaldybės skelbtą viešą konkursą laimėjusi bendrovė „Eikos statyba“. Sutarties vertė siekia 2,6 mln. eurų, iš jų 1,9 mln. – ES lėšos, likusi dalis skirta iš savivaldybės biudžeto.

Daugiabutį įmonė turi pastatyti per 14 mėnesių.

Vienas socialinis daugiabutis su 36 butais atidarytas Irklų gatvėje šių metų vasarą. Dar vienas toks daugiabutis su 90 butų Klaipėdoje pastatytas 2007 metais.

Klaipėdos miesto savivaldybė pranešė iš viso turinti 552 socialinius būstus, taip pat teigiama, kad mieste – didelis tokių būstų poreikis.

„Turinčiųjų teisę į paramą būstui išsinuomoti sąraše yra įrašyti 645 asmenys ir šeimos, kuriems socialinis būstas yra nuomojamas eilės sąraše tvarka. Dar 30 asmenų ir šeimų įrašyti į turinčiųjų teisę į šią paramą išimties tvarka apskaitą. Socialinio būsto fondas pildomas ne tik statant naujus namus, bet ir perkant rinkoje esančius senesnės statybos butus. Šiuo metu vyksta procedūros dėl septynių butų pirkimo“, – rašoma savivaldybės pranešime.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.