Klaipėdos hospise koronavirusas nustatytas 40 žmonių

Nuotrauka BFL/ Kęstutis Vanagas

Privačios globos namuose „Klaipėdos hospisas“ koronavirusu užsikrėtusių globotinių ir personalo skaičius siekia 40.

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) Klaipėdos departamento direktorius Raimundas Grigaliūnas pranešė, kad iš jų 30 užsikrėtusiųjų yra globotiniai, 10 – personalas.

„Situacija yra tokia, kad viso yra 38 pacientai, iš jų 30-iai yra nustatytas teigiamas mėginys. Iš darbuotojų 10-iai taip pat nustatytas teigiamas testas“, – BNS šeštadienio vakarą sakė R. Grigaliūnas.

Pasak jo, hospise bus siekiama izoliuoti užsikrėtusius nuo neužsikrėtusiųjų.

„Jie atskirai palatose bus, tiems, kuriems yra neigiamas testas, jiems irgi bus atitinkamas režimas. Ten tikrai yra žmonės, kurie reikalauja didelės globos ir jų kažkur vežiot nėra prasmės, nes direktorė pažadėjo, kad bus surinkta komanda, kuri galės dirbti toliau“, – teigė jis.

Pasak R. Grigaliūno, labiausiai tikėtina, kad virusą į hospisą atnešė personalo darbuotojai, nes patys globotiniai karantino metu kontaktų už hospiso ribų neturėjo.

„Didžiausias įtarimas kyla, kad įnešė iš darbuotojų. Kaip buvo jau skelbta, viena iš hospiso darbuotojų dirbo ir kitoje įstaigoje (…) Faktas, kad iš išorės yra įnešta“, – sakė R. Grigaliūnas.

Klaipėdos meras V. Grubliauskas šeštadienį pranešė, jog privačiuose globos namuose „Klaipėdos hospisas“ koronavirusu užsikrėtė kelios dešimtys globotinių ir didelė dalis personalo.

„Tai labai rimtas incidentas ir itin rimta grėsmė ypač visiems ten esantiems ligoniams“, – teigia jis.

Pasak mero, nedelsiant informuoti Sveikatos apsaugos ministerijos darbuotojai bei ministras Aurelijus Veryga.

Šiuo metu sprendžiamas globotinių priežiūros klausimas, nes nuspręsta, jog pervežinėti juos į kitas globos įstaigas būtų pernelyg rizikinga.

BNS

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.