Kol kas neatlikta apie 350 epidemiologinių tyrimų dėl koronaviruso – NVSC

Nuotrauka regitra.lt

Kol kas neatlikta apie 350 epidemiologinių tyrimų dėl koronaviruso, informuoja Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (MVSC).

„Šio ryto duomenimis, neatlikta apie 350 epidemiologinių tyrimų. Atkreipiame dėmesį, kad šie skaičiai apima ir tuos atvejus, kai kalbame apie pavienius užsikrėtusius asmenis, tiek apie protrūkių tyrimus“, – BNS ketvirtadienį sakė įstaigos atstovė Justina Petravičienė.

„Jei, pavyzdžiui, ligoninėje nustatomas protrūkis, informaciją apie užsikrėtusiųjų turėtus kontaktus tiek darbe, tiek asmeninėje aplinkoje dabar pateikia pati įstaiga. Tuos žmones, kurie yra sąrašuose, mes informuojame apie turėtą kontaktą ir skiriamą izoliaciją. Tačiau atskirai, kaip darėme anksčiau, su kiekvienu tame protrūkyje užsikrėtusiu asmeniu bendrauti ir detaliai nustatyti visus turėtus kontaktus nebespėjame“, – pridūrė ji.

NVSC atstovės teigimu, tai atsispindi ir statistikoje – anksčiau reguliariai augęs, šiuo metu izoliuotų asmenų skaičius siekia 28 tūkst. 756.

Paklausta, kaip turėtų elgtis tie žmonės, kurie mano turėję sąlytį, tačiau sergantysis darbovietei jų nepaminėjo, todėl nebuvo įtraukti į sąrašus ir nesulaukė NVSC informacijos apie privalomą izoliaciją, J. Petravičienė teigė, kad šie žmonės turėtų savarankiškai saviizoliuotis ir NVSC interneto puslapyje užpildyti specialią anketą.

„Augant atvejų skaičiui, mes nebepajėgiame atlikti itin nuodugnių epidemiologinių tyrimų, todėl jau kurį laiką raginame žmones būti sąmoningais ir saviizoliuotis, jei įtariama, jog buvo turėtas sąlytis su sergančiuoju“, – kalbėjo ji.

Ketvirtadienį patvirtintas dar vienas naujų užsikrėtimo atvejų rekordas – infekcine liga nustatyta 950 asmenų, taip pat mirė šeši žmonės.

Iš viso Lietuvoje koronavirusu užsikrėtė 13 tūkst. 88 asmenys, 8301 – tebeserga, 4582 – pasveiko.

Nuo COVID-19 iš viso mirė 150 žmonių, dėl kitų priežasčių mirė 55 žmonės.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.