Koronaviruso testą nuo vasario pabaigos bus galima atlikti prie Vilniaus oro uosto

Фото ltou.lt

Mokamą koronaviruso testą nuo vasario pabaigos bus galima atlikti prie Vilniaus oro uosto, o balandį – greta Kauno bei Palangos oro uostų.

Keliautojams tokias paslaugas teiks konkursą laimėjusi medicinos laboratorinių tyrimų bendrovė „Rezus.lt“, pranešė Lietuvos oro uostai.

Mokamas testavimas bus atliekamas laikinuose statiniuose, jie bus įrengti greta oro uostų keleivių terminalų.

Pranešama, kad testavimo paslaugų teikimo laikas bus derinamas prie esamų skrydžių grafiko, testavimo pažymos išduodamos ne tik lietuvių, bet ir kitomis užsienio kalbomis.

Testavimo paslaugas „Rezus.lt” darbuotojai teiks visiems oro uostų keleiviams pirmenybės tvarka, parodžius įsigytą skrydžio bilietą arba įlaipinimo kortelę.

Pranešime pažymima, kad šiuo metu iš Lietuvos vykstant į daugelį Europos Sąjungos (ES) arba trečiųjų šalių būtina turėti ne anksčiau kaip prieš 72 arba 48 val. iki atvykimo gautą neigiamo rezultato patvirtinimą – daugeliu atveju šalys pripažįsta ne tik PGR, bet ir greitųjų antigenų testų pažymas. Lietuva taip pat taiko reikalavimą turėti neigiamą koronaviruso testą jau atvykstant į šalį arba jį atlikti iškart atvykus.

Konkursą laimėjusi įmonė atliks ne mažiau kaip trijų tipų testus – PGR, greituosius PGR ir greituosius antigenų testus. Planuojama, kad plečiantis galimybėms testavimo rinkose – testavimo tipai oro uostuose taip pat gali būti pildomi.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *