Lietuva prašo EK palaikymo autokratinėse šalyse nerengti tarptautinių sporto varžybų

Nuotrauka BFL/ Vygintas Skaraitis

Lietuvos švietimo, mokslo ir sporto ministrė pirmadienį laišku kreipėsi į eurokomisarę Mariya’ą Gabriel (Mariją Gabriel), atsakingą už sporto klausimus, ragindama Europos Komisiją atkreipti dėmesį į tai, jog tarptautiniai sporto renginiai neturėtų vykti šalyse, kuriose nepaisoma demokratijos vertybių ir pažeidžiamos žmogaus teisės.

J. Šiugždinienė į EK komisarę kreipėsi atsižvelgdama į Aliaksandro Lukašenkos režimo įvykdytą priverstinį civilinio lėktuvo nutupdymą Minske. 

„Sankcijų įvedimui ir kitoms priemonėms reikia laiko ir kruopštaus pasirengimo, bet kai kurių veiksmų galima imtis jau dabar. Vienas pavyzdžių, EK ir Jūsų rekomendacija tarptautinėms sporto šakų federacijoms ir jų organizacijoms stabdyti visus suplanuotus tarptautinius sporto renginius Baltarusijoje, kol ši šalis netaps demokratiška ir bus užtikrintos sportininkų teisės varžytis taikioje ir saugioje aplinkoje“, – laiške eurokomisarei rašė ministrė.

„Sportas nėra tik sportas. Autokratiniuose režimuose, o Europos Sąjunga dabar vieningai sutaria, kad Baltarusijoje toks režimas ir veikia, sportas yra ir galios įrankis, būdas įteisinti režimą tarptautinėje bendruomenėje. Sporto pasiekimai vienija žmones visame pasaulyje, tačiau jie taip pat suteikia galimybę diktatoriams įgyti politinio pasitikėjimo savo žmonių akyse“, – teigė ji.

Anot J. Šiugždinienės, tarptautinės organizacijos turi palaikyti sąžiningą politiką ir sąžiningą sportą.

Šįmet sausį Tarptautinė ledo ritulio federacija atšaukė Minske turėjusį vykti pasaulio čempionatą. Praėjusią savaitę Europos dviračių sporto sąjunga priėmė sprendimą atšaukti Baltarusijoje birželį turėjusį vykti Europos dviračių treko čempionatą.

Lietuvos premjerė Ingrida Šimonytė ir Lietuvos dviračių sporto federacija pasiūlė šį renginį surengti Panevėžyje.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *