Lietuva ruošiasi 2024 metais Prancūzijoje rengiamam kultūros sezonui

Фото lrp.lt

Lietuva ruošiasi 2024 metais Prancūzijoje rengiamam kultūros sezonui, jo metu bus siekiama supažindinti šią šalį su Lietuvos profesionaliuoju menu ir kultūra, skatinti kultūrinį bendradarbiavimą, antradienį pranešė Kultūros ministerija. 

Šiuo metu formuojama tarpinstitucinė darbo grupė, ji turės sukurti Lietuvos kultūros sezono koncepciją, projekto programos gaires, koordinuoti organizacinius klausimus.

Lietuvos kultūros institutas šiuo metu vykdo konsultacijas su kultūros sektoriumi. Jo atstovai kviečiami pasidalyti nuomone apie tai, kokias temas būtų aktualu ir prasminga plėtoti. 

Dėl Lietuvos kultūros sezono buvo sutarta 2021 metų lapkritį prezidento Gitano Nausėdos susitikimo su Prancūzijos kolega Emmanueliu Macronu (Emaniueliu Makronu) metu.

„Lietuvos kultūros sezonas plačiai nuskambės itin gilias ir senas kultūrines tradicijas turinčioje Prancūzijoje. Tai – svarus tiek mūsų kultūros ir meno atstovų, tiek kultūrinės diplomatijos įvertinimas“, – pranešime teigia Lietuvos kultūros ministras Simonas Kairys.

Ministerijos teigimu, kitų šalių kultūros sezonų organizavimas Prancūzijoje turi gilias tradicijas, kultūriniai renginiai vyksta ne tik Paryžiuje, bet ir didesniuose šios valstybės miestuose.

*Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB «BNS» sutikimo draudžiama

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *