Lietuva yra suteikusi Ukrainai karinės paramos už 29 mln. eurų – Kasčiūnas

Nuotrauka kariuomene.lt

Lietuva yra suteikusi Ukrainai karinės paramos už 29 mln. eurų, patvirtino Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) pirmininkas Laurynas Kasčiūnas.

„Iš viso Lietuva yra suteikusi karinės paramos už 29 mln. eurų, kas iš esmės yra 40 „fūrų“, liaudiškai tariant, ir pagal karinę paramą absoliučiais skaičiais mes patenkame į top dešimt šalių, o gal net artėjam ir prie penkių“, – trečiadienį žurnalistams Seime sakė L. Kasčiūnas.

Jis teigė negalintis detalizuoti, kokia parama buvo suteikta Ukrainai, nes klausimas aptartas uždarame posėdyje, bet dalis informacijos anksčiau buvo paskelbta viešai.

Stingeriai, aišku, yra karūna viso to, bet yra ir kiti dalykai, amunicija, kiti gyvybiškai svarbūs dalykai“, – kalbėjo L. Kasčiūnas, – „Lietuva tikrai yra pavyzdys ir, manau, turi moralinę teisę ir mandatą pakalbinti kitas šalis pasižiūrėt savo rezervus sandėliuose ir paremt ukrainiečius labiau“.

Anksčiau skelbta, kad Lietuva yra perdavusi Ukrainai oro gynybos sistemų „Stinger“, šarvinių liemenių, termovizualinių stebėjimo įrenginių. Taip pat perduota automatinių šautuvų „Kalashnikov“ ir šovinių.

Seimo komiteto vadovas taip pat svarstė, kad Lietuvos gynybos biudžete parama Ukrainai galėtų atsirasti atskira lėšų eilutė.

„Mano išvis tokia idėja asmeninė, kad galbūt net reikėtų, kad mūsų gynybos biudžete atsirastų atskira eilutė gynybos Ukrainai, ne dabar, bet ilgainiui, jei karas užsitęs, (…) būtų geras pavyzdys užsiprogramuot tokią eilutę“, – teigė Seimo NSGK vadovas.

Kremliaus pajėgos vasario pabaigoje įsiveržė į Ukrainą ir pradėjo plataus masto karą. Vakarai į tai atsakė sankcijomis Rusijai ir įvairia parama Ukrainai, įskaitant ir karinę.

*Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB «BNS» sutikimo draudžiama

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *