Lietuvoje jau dirba beveik 5 tūkst. karo pabėgėlių iš Ukrainos

Nuotrauka BNS/ Teodoras Biliūnas

Lietuvoje jau dirba beveik 5 tūkst. karo pabėgėlių iš Ukrainos, teigia Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos kanclerė Ana Selčinskienė.

Apie tai ji ketvirtadienį paskelbė Vilniuje vykusioje diskusijoje apie ukrainiečius karo pabėgėlius.

„Užimtumo tarnyboje užsiregistravo virš 8 tūkst. žmonių, 3,2 tūkst. per ją susirado darbą, o rinkoje oficialiai jau dirba beveik 5 tūkst. ukrainiečių“, – teigė ministerijos kanclerė.

Anot jos, 800 darbdavių šalyje yra užregistravę 6 tūkst. darbo vietų karo pabėgėliams iš Ukrainos.

„Ir tie skaičiai nuolat didėja“, – tvirtino A. Selčinskienė.

Pasak kanclerės, ukrainiečiai norėtų dirbti pagal savo išsilavinimą, turėtą profesiją, tačiau daug kas renkasi „greitesnį būdą“ – nekvalifikuotą darbą ir randa jį gan greitai.

Vis dėlto esama ir pagal savo profesiją įsidarbinusių ukrainiečių, nurodė ji.

„Jeigu pasirenka opciją dirbti pagal savo kvalifikaciją, tai situacijų yra skirtingų. Jeigu turėjo jie savo diplomus su savimi atsivežę, tai neužtrunka jį pripažinti Lietuvoje, nes procedūros yra supaprastintos“, – pasakojo ministerijos kanclerė.

„Ir mes jau turime tokių atvejų – turime rusų, ukrainiečių, anglų kalbų mokytojų, medicinos srityje dirbančių darbuotojų, apskaitininkų“, – pridūrė ji.

Statistikos departamento naujausiais duomenimis, Lietuvoje registruota beveik 45 tūkst. karo pabėgėlių iš Ukrainos, iš jų 18,6 tūkst. – nepilnamečiai.

*Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB «BNS» sutikimo draudžiama

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *