Lietuvos aukštosiose mokyklose studijuojantiems ukrainiečiams – 300 eurų stipendijos

Nuotrauka Artūro Žuko/ smsm.lrv.lt

Iš Ukrainos į Lietuvą dėl Rusijos karinių veiksmų pasitraukusiems ukrainiečiams, priimtiems į Lietuvos valstybines aukštąsias mokyklas, kas mėnesį bus skiriamos 300 eurų dydžio tikslinės stipendijos, pirmadienį pranešė Švietimo, mokslo ir sporto ministerija.

„Šiuo metu matome poreikį toliau teikti visokeriopą valstybės pagalbą nuo karo bėgantiems ukrainiečiams, įskaitant ir aukštųjų mokyklų studentus. Stengiamės jiems kuo greičiau užtikrinti galimybę pilnavertiškai įsitraukti į studijų procesą Lietuvoje, kad studijas jie galėtų ramiai tęsti čia“, – ministerijos pranešė sakė švietimo, mokslo ir sporto ministrė Jurgita Šiugždinienė. 

Vyriausybė šioms stipendijoms skiria 360 tūkst. eurų iš valstybės biudžeto, tai leis finansuoti išmokas apie 200 jaunuolių.

Anot ministerijos, ateityje numatoma skirti daugiau lėšų – jau kreiptasi į Vyriausybę dėl papildomų 900 tūkst. eurų. Jų užtektų dar 500 studentų iš Ukrainos stipendijoms. 

Mėnesinės išmokos Lietuvoje studijuojantiems Ukrainos karo pabėgėliams bus skirtos pagrindiniams jų pragyvenimo poreikiams padengti bei studijų reikmėms naudojamoms priemonėms įsigyti. 

Lėšos bus paskirstytos mokykloms, jos stipendijas studentams galės išmokėti pačios, atsižvelgdamos į realius studentų poreikius. 

Taip pat numatoma nuo rugsėjo mėnesio iš dalies kompensuoti ir studijų kainą bei pasidalyti finansine našta, kuri kyla aukštosioms mokykloms netaikant mokesčio už studijas Ukrainos studentams. Ministerija teiks papildomą prašymą dėl finansavimo, skirto iš dalies padengti šių studentų studijų kainą. 

*Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB «BNS» sutikimo draudžiama

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *