Lietuvos paštas didins paslaugų kainas, atleis 600 darbuotojų

Nuotrauka lrv.lt

Dėl kritusių pašto paslaugų apimčių Lietuvos paštas, pernai patyręs 6,4 mln. eurų grynojo nuostolio, planuoja didinti paslaugų tarifus bei atleisti apie 600 darbuotojų, pranešė bendrovė.

„Klientams vis dažniau renkantis alternatyvius siuntimo būdus bei mažėjant jų srautui pašto skyriuose, priėmėme sprendimą mažinti darbuotojų skaičių. Suprantame, kad šis sprendimas yra skaudus ir sudėtingas, tačiau privalome jį priimti“, – pranešime teigė Lietuvos pašto generalinė direktorė Asta Sungailienė.  

Bendrovė planuoja atleisti maždaug 600 iš 3,7 tūkst. darbuotojų. Jų išeitinėms išmokoms numatoma skirti apie 800 tūkst. eurų.

Reaguodama į situaciją ir šiais metais toliau kylančias sąnaudas bendrovė skelbia jau priėmusi sprendimus didinti paslaugų tarifus. 

Pasak A. Sungailienės, pagrindinė nuostolingų metų priežastis buvo pasikeitusi pajamų struktūra.

„Iki šiol didžiausią bendrovės pajamų dalį sudarydavo pajamos iš tradicinių pašto paslaugų, tai yra tų, kurios teikiamos pašto skyriuose ar per laiškininkus. Antrąjį 2021 metų pusmetį šios pajamos susitraukė daugiau nei trečdaliu ir šiais metais toliau traukiasi“, – teigė A. Sungailienė.

Pašto vadovės teigimu, šį kritimą lėmė pernai liepą panaikinta PVM lengvata siuntoms ne iš ES šalių – antrąjį pusmetį jų srautas krito 64 proc. Tuo metu netradicinės pašto paslaugos per metus augo: siuntos paštomatais – 67 proc., tarptautinio pašto tarpininkavimo paslaugos – 126 proc.

Lietuvos pašto teigimu, pernai 6 mln. eurų padidėjo bendrovės veiklos sąnaudos, iš kurių apie 40 proc. sudarė darbo užmokestis. Tarptautinio pašto vežimo bei atsiskaitymo su užsieniu išlaidos sudarė apie 30 proc. visų sąnaudų. 

Lietuvos paštas 2021 metais gavo per 111 mln. eurų pajamų – 0,8 proc. mažiau nei 2020 metais (112 mln. eurų) ir patyrė 6,4 mln. eurų grynojo nuostolio, kai 2020 metais jos pelnas siekė 1,6 mln. eurų.

*Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB «BNS» sutikimo draudžiama

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *