Lietuvos teisėsaugos pareigūnai kreipėsi į ES prašydami spręsti neteisėtų migrantų krizę

Nuotrauka Valstybės sienos apsaugos tarnyba/ facebook.com

Lietuvos teisėsaugos pareigūnai kreipėsi į Europos Sąjungos (ES) šalis nares ir institucijas, prašydami spręsti neteisėtų migrantų krizę pasienyje su Baltarusija.

„Lietuvos policijos ir pasienio pareigūnai priėmė rezoliuciją, kad situacija Lietuvoje šiandien yra kelianti nerimą, pasienyje prieš Lietuvą vykdomas hibridinis karas“, – trečiadienį per spaudos konferenciją Seime sakė Lietuvos policijos profesinės sąjungos pirmininkė Roma Katinienė.

Lietuvos teisėsaugos pareigūnų konferencijoje priimta rezoliucija ES raginama „imtis aktyvių veiksmų sprendžiant krizę, kurie atgrasytų Baltarusijos režimą nuo tolesnio hibridinio karo eskalavimo, pasinaudojant nelegaliais migrantais“.

Taip pat prašoma finansuoti fizinių barjerų įrengimą prie ES išorės sienų.

„Lietuvos pareigūnams nėra visai suprantami atitinkamai ES institucijų sprendimai atsisakyti finansuoti fizinį barjerą, nes Lietuvos siena yra ES išorės siena, ir neteisėta Baltarusijos valdžia rengia provokacijas pasienyje naudodama migrantus, kurie yra tapę režimo įkaitais“, – teigė R Katinienė.

Spaudos konferencijoje dalyvavęs Europos policijos sąjungos prezidentas Geritas van de Kampas teigė, kad situacija pasienyje „yra ne tik Lietuvos atsakomybė, bet visos Europos atsakomybė, nes kiekvienas, kuris kerta sieną, kerta ne tik Lietuvos, bet ir Europos sieną“.

Lietuvos teisėsaugos pareigūnų federacijos pirmininkė Loreta Soščekienė teigė, kad rezoliuciją priimti paskatino „ES politikų vangus požiūris į problemas, su kuriomis susiduria Lietuva“.

„Policijos pareigūnai, mūsų profesinės sąjungos yra šios iniciatyvos priekyje, kadangi mes puikiai suprantame, kad su problemomis, su kuriomis susiduriame mes Lietuvoje, paleidus migrantų srautą susidurtų ir kitos ES šalys, ypač tos šalys, kurios patrauklios migrantams“, – sakė L. Soščekienė.

Į Lietuvą šiemet neteisėtai pateko daugiau nei 4,2 tūkst. migrantų, beveik 7 tūkst. užsieniečių apgręžti pasienyje. Vakarų šalys kaltina Minsko režimą migrantų srautų organizavimu ir vadina tai hibridine agresija. 

Praėjusią savaitę Baltarusijos pasienyje su Lenkija susitelkė keli tūkstančiai migrantų. Jie pasienyje įkūrė stovyklas ir vis bando pralaužti užkardas, kad patektų į Lenkiją.

Lietuvos pareigūnai baiminasi panašaus scenarijaus prie savo sienos su Baltarusija, todėl šalies pasienyje įvesta nepaprastojo padėtis.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *