M. Majauskas dėl kandidatavimo į merus sako apsisprendęs po jo pašalinimo iš TS-LKD

Фото BNS/ Лукаса Баландиса

Parlamentaras Mykolas Majauskas sako apsisprendęs kandidatuoti į Vilniaus merus po konservatorių sprendimo pašalinti jį iš partijos, jis tikisi patekti į antrąjį turą ir susirungti su buvusiu sostinės meru Artūru Zuoku.

„Nusprendžiau dalyvauti rinkimuose kaip nepriklausomas, savarankiškas kandidatas (…). Pradėjau apie tai galvoti po pašalinimo iš partijos, suprasdamas, kad esu pasiruošęs veikti ir dirbti, tarnauti Lietuvos žmonėms kaip nepriklausomas Lietuvos žmonių atstovas“, – žurnalistams Seime trečiadienį sakė M. Majauskas.

„Aš tikiuosi patekti į antrą turą, kur, tikėtina, jog galiu susitikti su ponu Zuoku. Paskutinė mūsų akistata 2016 metais baigėsi mano laimėjimu – tikiu, kad galiu tai pakartoti“, – sakė parlamentaras, turėdamas omenyje savo pergalę prieš A. Zuoką 2016-ųjų Seimo rinkimuose vienmandatėje Senamiesčio apygardoje. 

Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) Priežiūros komitetas jį iš partijos pašalino praėjusią savaitę už su Vyriausybe nesuderintus siūlymus dėl pridėtinės vertės mokesčio (PVM) lengvatų.

Jis taip pat sakė ketinantis iki kovo 19-osios, savivaldybių tarybų ir merų rinkimų pabaigos, dirbti Seime.

„Tada – jau pamatysime, kaip susiklostys rinkimai“, – kalbėjo jis.

Konservatoriams ketinant jį pašalinti iš frakcijos, M. Majauskas sako sieksiantis šio sprendimo „bendru sutarimu“ ir toliau dirbsiantis mišrioje Seimo narių grupėje.

Tokios grupėje Seime šiuo metu nėra, vienintelis jokiai frakcijai nepriklausantis parlamentaras yra Mindaugas Puidokas.

„Be jokios abejonės, nedirbsiu opozicijoje, dirbsiu mažumoje. Pagal Seimo statutą, mišri grupė laikoma mažumos atstovais“, – tvirtino M. Majauskas.

Jis tikino nekursiantis savo, kaip oponuojančiojo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) kandidatui į merus Valdui Benkunskui, įvaizdžio.

Parlamentaras tikino, kad likus keliems mėnesiams iki rinkimų jis nesitiki surengti didelės rinkimų kampanijos, kol kas neturintis tam ir lėšų, bet tikisi sulaukti rėmėjų, taip pat ketina dalyvauti debatuose, susitikinėti su vilniečiais. 

Jis taip pat žada per artimiausias savaites pristatyti rinkimų programą ir komandą.

„Sąskaitoje kol kas turi apvalų nulį, registravausi tik šiandien kaip savarankiškas, nepriklausomas rinkimų dalyvis. Ir kviečiu visus norinčius prisidėti“, – kalbėjo M. Majauskas.

Politikas antradienį pranešė, jog traukiasi iš Seimo Biudžeto ir finansų komiteto pirmininko pareigų.

Laisvės partija į merus kelia parlamentarą Tomą Vytautą Raskevičių, konservatoriai – dabartinį vicemerą Valdą Benkunską, socialdemokratai – parlamentarę Rasą Budbergytę, Demokratų sąjunga „Vardan Lietuvos“ – parlamentarą Luką Savicką, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga – europarlamentarą Stasį Jakeliūną, partija „Laisvė ir teisingumas“ – buvusį sostinės merą Artūrą Zuoką, Lietuvos regionų partija – buvusį kariuomenės vadą Valdą Tutkų.

Savivaldybių tarybų ir merų rinkimai vyks 2023 metų pavasarį.

*Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB «BNS» sutikimo draudžiama

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *