Ministras apie EK vadovės pasisakymą dėl M. Gorbačiovo: būtų buvę gražu nepamiršti mūsų

Габриэлюс Ландсбергис и Урсула фон дер Ляйен/ Фото BFL/Кястутиса Ванагаса

Lietuvos užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis ketvirtadienį pareiškė, kad Europos Komisijos (EK) pirmininkei „būtų buvę gražu“ atsižvelgti ir į Baltijos šalių istoriją, vertinant paskutinio Sovietų Sąjungos lyderio Michailo Gorbačiovo indėlį.

EK vadovė iš Vokietijos Ursula von der Lajen (Urzula fon der Lajen) buvo viena pirmųjų aukščiausio rango politikių, pareiškusių užuojautą mirus M. Gorbačiovui.

Ji buvusį Sovietų Sąjungos prezidentą pavadino „patikimu ir gerbiamu“ lyderiu.

„Aš manau, kad būtų buvę gražu nepamiršti Baltijos šalių kitos patirties“, – žurnalistams ketvirtadienį Vilniuje sakė G. Landsbergis.

Vakaruose itin vertinamas M. Gorbačiovo indėlis baigiant Šaltąjį karą, o Vokietijoje jis prisimenamas kaip netrukdęs Vokietijos susivienijimui.

Tačiau Lietuvoje jis bus prisimenamas kaip jėga malšinęs šalies nepriklausomybės siekius.

Anot G. Landsbergio, EK pirmininkės komentaras „dar kartą parodė, (…) kad kitaip matome Rusiją, kad kitaip kartais matome istorinę atmintį“.

„Reikia dar daugiau pastangų, daugiau kalbėti, aiškinti apie mūsų patirtis. Ta pati mūsų Sausio 13-osios istorija turėtų sulaukti daugiau dėmesio ir Briuselio koridoriuose“, – sakė ministras.

1991 metų sausio 13-osios naktį Sovietų Sąjungos kariniams daliniams šturmuojant Vilniaus televizijos bokštą bei Radijo ir televizijos komiteto pastatą iš viso žuvo 14 žmonių.

*Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB «BNS» sutikimo draudžiama

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *