Nauji koronaviruso atvejai patvirtinti Operos ir baleto teatre, Kauno filharmonijoje

Фото BFL/Шарунаса Мажейки

Du nauji koronaviruso atvejai nustatyti Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre (LNOBT), taip pat du susirgimai patvirtinti Kauno valstybinėje filharmonijoje, pirmadienį pranešė Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC).

Jo duomenimis, Vilniaus apskrityje iš viso nustatyti keturi atvejai, Kauno – devyni.

Vienas naujas su protrūkiu LNOBT siejamas susirgimas patvirtintas šios įstaigos darbuotojui, kitas – turėjęs sąlytį su sergančiuoju. Visuomenės sveikatos specialistų teigimu, abu žmonės jaučia koronavirusui būdingus simptomus. Iš viso su šiuo židiniu yra susiję penki užsikrėtusieji.

Kauno valstybinėje filharmonijoje COVID-19 liga patvirtinta darbuotojams, kurie buvo didelės rizikos asmenų grupėje, todėl buvo izoliacijoje. Abu atvejai – simptominiai.

Su židiniais Kauno apskrityje yra susiję dar keturi atvejai.

Susirgimas patvirtintas trims vienos šeimos nariams, iš kurių du – vaikai. Du asmenys jaučia koronavirusui būdingus simptomus, vienam jie nėra pasireiškę. Iš viso šiame šeiminiame protrūkyje registruoti keturi atvejai. NVSC teigimu, nėra aišku, kaip užsikrėtė pirmasis šios šeimos narys.

Vienas naujas atvejis Kauno apskrityje siejamas su ekskursija „Išlaužas–Tauragė“. Tai – antrinis susirgimas, asmuo ekskursijoje nedalyvavo. Jis jaučia ligos simptomus. Centro duomenimis, sąlytį turėjo septyni asmenys, jie yra izoliuoti. Iš viso su šiuo židiniu siejama penkiolika atvejų.

Be kita ko, Kaune susirgimas nustatytas žmogui, bendravusiam su patvirtinu COVID-19 atveju. Jis jaučia koronavirusui būdingus simptomus. Pirminiais duomenimis, šis atvejis nėra susijęs su žinomais protrūkiais.

Keturių per praėjusią parą patvirtintų atvejų užsikrėtimo aplinkybės nėra žinomos.

„Šiuo metu neaišku, kaip užsikrėtė du asmenys Kauno ir du asmenys Vilniaus apskrityse. Visi jie jaučia koronavirusui būdingus simptomus. Asmenys, kaip išsiaiškinta epidemiologinio tyrimo metu, išvykę į užsienį nebuvo, su iš užsienio grįžusiaisiais nebendravo“, – rašoma pranešime.

Anot visuomenės sveikatos specialistų, vienas iš šių asmenų dirba „Grigiškių sveikatos priežiūros centro“ stacionare. Paskutinį kartą žmogus darbe buvo rugpjūčio 3 dieną.

NVSC informuoja, kad laikinai šioje įstaigoje uždraustas ligonių lankymas, atlikta dezinfekcija, ligoniams uždrausta palikti palatas.

Per praėjusią parą patvirtinta 13 naujų koronaviruso atvejų. Iš viso šia liga užsikrėtė 2264 žmonės.

Šiuo metu koronaviruso infekcija tebeserga 501 asmuo, pasveiko – 1670.

Nuo COVID-19 mirė 81 asmuo, dėl kitų priežasčių mirė 13 užsikrėtusiųjų.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *