Pagal COVID-19 testavimo apimtis Lietuva yra tarp pirmaujančiųjų Europoje

Nuotrauka BFL/ Irmantas Gelūnas

Lietuva yra tarp pirmaujančių Europos valstybių pagal koronaviruso (COVID-19) testavimo apimtis, remdamasi Europos ligų prevencijos ir kontrolės centro (ECDC) duomenimis praneša Sveikatos apsaugos ministerija (SAM).

Lietuva patenka į valstybių kategoriją, kuriose atliekamų testų skaičius lapkričio 9–15 dienomis 100 tūkst. gyventojų siekė nuo 2500 iki 4999. Iš trijų Baltijos šalių į tą pačią kategoriją pateko Estija, Latvijoje testavimo apimtys siekė 1000–2499, tenkančių 100 tūkst. šalies gyventojų.

Nacionalinės visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijos duomenimis, Lietuvoje iki pirmadienio imtinai iš viso ištirta 1 mln. 267 tūkst. 700 ėminių dėl įtariamo koronaviruso.

SAM taip pat informuoja, kad šiuo metu Lietuva svarsto peržiūrėti savo testavimo strategiją: prioritetą norima skirti slaugos ir globos namams, kur yra daugiausia rizikos grupės asmenų, ir ligoninėms, kur fiksuojami protrūkiai.

Anot pranešimo, pastaruoju metu Lietuva patenka tarp šalių, kuriose stebimas tendencingas naujų ligos atvejų ir mirčių augimas. Kaip rodo statistika, iki lapkričio 15 dienos Lietuvoje, kaip ir dar 13-oje kitų Europos valstybių, fiksuotas teigiamų atvejų skaičiaus augimas, trunkantis mažiausiai savaitę.

Nustatomas naujų atvejų skaičius taip pat augo Austrijoje, Bulgarijoje, Kipre, Estijoje, Vokietijoje, Graikijoje, Vengrijoje, Italijoje, Latvijoje, Norvegijoje, Lenkijoje, Portugalijoje ir Rumunijoje. Atvejų mažėjimo tendencija fiksuojama Belgijoje, Kroatijoje, Čekijoje, Danijoje, Prancūzijoje, Islandijoje, Airijoje, Lichtenšteine, Liuksemburge, Nyderlanduose, Slovakijoje, Slovėnijoje, Ispanijoje, Švedijoje ir Jungtinėje Karalystėje.

Vertinant sergančiuosius pagal amžiaus grupes, daugelyje Europos valstybių išlieka aukštas vyresnių nei 65 metų žmonių, sergančių koronavirusu, skaičius. Šio augimo greitis – 60 ir daugiau atvejų 100 tūkst. gyventojų per pastarąsias dvi savaites iki lapkričio 15 – fiksuotas 24 Europos valstybėse, tarp jų Lietuvoje, Latvijoje, Estijoje ir Lenkijoje.

Minėtuoju laikotarpiu mažiausiai savaitę 20-yje šalių, įskaitant Lietuvą ir Lenkiją, registruotas ilgalaikis ar nepertraukiamas mirštamumo augimas. Trijų šalių – Latvijos, Maltos ir Nyderlandų – mirtingumo padidėjimas truko mažiau nei septynias dienas. Čekijoje, Airijoje, Lichtenšteine ir Švedijoje pastebėtos stabilios ar mažėjančios 1–3 dienų mirties tendencijos.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.