Pensijų gavėjai gali kreiptis dėl 28 eurų vienišo asmens išmokos

Фото pixabay.com

Vieniši šalpos pensijų gavėjai ir mažų pensijų priemokų gavėjai nuo ketvirtadienio gali kreiptis į „Sodrą“ dėl 28 eurų dydžio vienišo asmens išmokos. 

Socialinės apsaugos ir darbo ministerija primena, kad šią išmoką gali gauti asmenys, gaunantys šalpos senatvės pensiją, šalpos neįgalumo pensiją (išskyrus neįgalius vaikus iki 18 metų), šalpos kompensaciją (jeigu ją gauna senatvės pensijos amžiaus asmuo ar netekęs 60 proc. ir daugiau nedarbingumo), socialinę pensiją ar pensijos priemoką (jų pensija ar visų gaunamų pensijų suma mažesnė nei 260 eurų.

Vienišo asmens išmoką galės gauti ir tie našliai, kurie gauna šalpos pensijas arba mažų pensijų priemokas ir iki šiol teisės gauti našlių pensijos neturėjo arba jų gaunama našlių pensija yra mažesnė nei 28,63 eurai.
 
Našliai vietoj mažesnės našlių pensijos galės gauti didesnio dydžio vienišo asmens išmoką, jeigu sustabdys jiems paskirtos mažesnio dydžio našlių pensijos mokėjimą. 

Vienišo asmens išmoka taip pat priklausys ir pagyvenusiems arba neįgaliems našlaičių pensijų gavėjams, kurie turi teisę gauti tiek našlių, tiek našlaičių pensiją, tačiau pasirinko gauti našlaičių pensiją.  

Svarbu, kad asmens gyvenamoji vieta yra Lietuvoje, žmogus nėra susituokęs nei Lietuvoje, nei užsienyje arba santuoka yra nutrūkusi. 

Prašymą vienišo asmens išmokai galima pateikti internetu per asmeninę „Sodros“ paskyrą (www.sodra.lt/gyventojui), telefonu (1883 arba (+370) 5 250 0883) ar atvykus į teritorinį „Sodros“ skyrių.

Kreiptis dėl šios išmokos galima nuo liepos 1 dienos, tačiau ne vėliau kaip per 12 mėnesių nuo teisės gauti šią išmoką atsiradimo dienos.

Nuo liepos 1 dienos skiriant piniginę socialinę paramą nepasiturintiems gyventojams (socialinę pašalpą, būsto šildymo bei karšto ir geriamojo vandens išlaidų kompensacijas), našlių pensija ir vienišo asmens išmoka nebus įskaičiuojama į pajamas, o nustatant asmens finansines galimybes mokėti už socialines paslaugas, nevertinamos našlių pensijos.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *