Pirmąją pavasario savaitę dėl karantino pažeidimų nubausti daugiau kaip tūkstantis žmonių

Nuotrauka BFL/ Irmantas Gelūnas

Pirmąją pavasario savaitę dėl karantino reikalavimų pažeidimų policija nubaudė 1 069 žmones, BNS informavo Policijos departamento atstovas Ramūnas Matonis.

Praėjusią savaitę daugiausia administracinių nusižengimų protokolų surašyta dėl daugiau kaip vieno šeimos ūkio kontaktų – 670. Dėl kaukių nedėvėjimo nubausti 55 žmonės, dešimt protokolų surašyti vakarėlius rengusiems žmonėms.

Policijos departamento atstovo teigimu, beveik trečdalis visų pažeidimų fiksuoti savaitgalį – 170 šeštadienį ir 143 – sekmadienį.

Pasak R. Matonio, policijos pareigūnai praėjusią savaitę patikrino daugiau kaip 2,3 tūkst. įmonių, dėl jų veiklos pažeidimų pradėtos trys administracinės teisenos, dar 37 įmonės buvo įspėtos.

Taip pat pareigūnai patikrino daugiau kaip pusseptinto tūkstančio saviizoliacijoje turinčių būti žmonių, tarp jų nustatyti 88 tvarką pažeidę asmenys.

Policijai ir toliau užtikrinant judėjimo tarp savivaldybių kontrolę patikros postuose iš viso per savaitę apgręžta beveik per 1,2 tūkst. automobilių, 253 žmonėms surašyti protokolai už šių apribojimų pažeidimą.

Karantino reikalavimai šalyje įsigaliojo lapkričio pradžioje, vėliau dėl spartaus koronaviruso plitimo jie sugriežtinti, gruodžio viduryje įvesta judėjimo kontrolė tarp savivaldybių.

Vasario pabaigoje Vyriausybė pratęsė karantiną iki kovo galo, o judėjimo tarp savivaldybių kontrolę – iki kovo vidurio, tačiau įvedė ir naujų atlaisvinimų – nebereikia dėvėti apsauginių kaukių lauke, jei arti aplink nėra žmonių, judėjimo apribojimai nebetaikomi žiedinėse savivaldybėse.

Prieš tris savaites Lietuvoje vėl leista dirbti kirpykloms, grožio ir masažo salonams bei nedidelėms ne maisto prekių parduotuvėms.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *