Politikų reakcijos į Europos Komisijos gaires tranzitui: dešimt svarbiausių citatų

Nuotrauka BNS/ Erikas Ovčarenko

Europos Komisijai trečiadienį nurodžius leisti sankcionuotų rusiškų prekių tranzitą į Kaliningradą šio Rusijos eksklavo poreikiams, šis sprendimas susilaukė prieštaringų vertinimų tarp Lietuvos politikų.

BNS pateikia dešimt politikų citatų apie Kaliningrado tranzitą.

Prezidentas Gitanas Nausėda: „Europos Komisijos gairės įneš aiškumo dėl sankcijų įgyvendinimo visoje Europos Sąjungoje ir užkirs kelią tolesnei Kremliaus dezinformacijai ir nepagrįstiems kaltinimams Lietuvai“.

Ministrė pirmininkė konservatorė Ingrida Šimonytė: „Nėra racionalu, kad mūsų laikas ir dėmesys būtų blaškomas ir naudojamas diskusijoms, ar viena kilotona plieno gali būti pervežta iš vienos Rusijos dalies į Kaliningrado sritį geležinkeliais“.

Užsienio reikalų ministerija: „Visada pasisakėme, kad negali būti sukurta jokių specialiųjų išimčių bei skirtingų Europos Sąjungos valstybių narių teritorijų traktavimo bei tokio įspūdžio, todėl teigiamai vertiname tai, kad šiuo visoms Europos Sąjungos valstybės narėms galiojančiu aiškinimu toks precedentas nėra sukuriamas“.

Kadenciją baigusi prezidentė Dalia Grybauskaitė: „Kol kas vadovaujantis politinis elitas demonstruoja negebėjimą užsienio politikos srityje priimti strateginius sprendimus. Todėl ir matome blaškymąsi ir apgailėtiną komunikaciją“.

Partijos „Vardan Lietuvos“ lyderis Saulius Skvernelis: „Ministro (užsienio reikalų ministro Gabrieliaus Landsbergio – BNS) veikla jau tampa įprastu vienašališku veiksmu, ne tik sukeliančiu tarptautines ir ekonomines pasekmes visai valstybei, bet ir paliekančiu mus vienišus tarptautinėje arenoje. Tai netoleruotina. Pasitikėjimo kreditas taip smarkiai susvyravęs „Belaruskalij“ ar Taivano atstovybės atvejais dabar jau visiškai išseko. Turime svarstyti jo atsakomybės klausimą“.

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos parlamentaras Giedrius Surplys: „Nėra buvę taip, kad ministras joja vienas kaip raitelis be galvos, du viceministrai bando pasivyti, o ministerija nebespėja“.

Socialdemokratų partijos lyderė Vilija Blinkevičiūtė: „Jau nebe pirmą kartą, kalbant apie Lietuvos nacionaliniams interesams svarbius sprendimus, kartojasi situacija, kuomet užsienio reikalų ministras nesugeba tinkamai įvertinti situacijos“.

Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininkas konservatorius Laurynas Kasčiūnas: „Deja, šį ES sprendimą kritikuoti yra lengviau nei ginti. Tačiau šis Europos komisijos išaiškinimas iš tiesų yra kolektyvinis ir kompromisinis, kaip ir pati Europos Sąjungos sankcijų politika“.

Seimo Užsienio reikalų komiteto vadovė konservatorė Laima Liucija Andrikienė: „Lietuva turėjo šiek tiek kitokius tikslus, tai, ką turime, yra tam tikras kompromisas“.

Seimo Europos reikalų komiteto vadovė konservatorė Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė: „Didžiausias įnašas į mūsų saugumą yra bendrystė su euroatlantiniais partneriais. Net tuomet, kai ne visada iki galo mums patinka ar įtikina jų pozicija. Vienybė ir nesusiskaldymas – didesnė vertybė“.

*Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB «BNS» sutikimo draudžiama

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *