Prezidentūra: Kinijos žingsnis dėl Lietuvos ambasados – keistas

Фото BNS/Жигимантаса Гядвилы

Prezidento patarėja Asta Skaisgirytė sako, kad Kinijos žingsnis bandant pakeisti Lietuvos ambasados Pekine pavadinimą yra keistas ir neatitinkantis tarptautinės teisės.

„Jis yra mažų mažiausiai keistas ir neatitinkantis Vienos konvencijų dėl diplomatinių santykių nuostatų“, – LRT radijui ketvirtadienį sakė šalies vadovo vyriausioji patarėja užsienio politikos klausimais.

Pasak jos, prezidentas Gitanas Nausėda ketvirtadienį pristatys Kinijos spaudimą Lietuvai per Europos Vadovų Tarybos posėdį Briuselyje.

„Manytume, kad kils diskusija dėl to, kaip Europos Sąjunga ir konkrečiai Europos Komisija galėtų padėti Lietuvai šioje situacijoje“, – kalbėjo A. Skaisgirytė.

Lapkritį pažeminusi diplomatinio atstovavimo lygį santykiuose su Lietuva Kinija pasiūlė Lietuvos ambasadą Pekine pavadinti Reikalų patikėtinio biuru.

Reaguodama į tai, Lietuva konsultacijoms atšaukė ambasados laikinąją reikalų patikėtinę Audrą Čiapienę. Kadangi pavaduojančio diplomato nebėra, Lietuvos ambasada laikinai tęs darbą nuotoliniu būdu ir lauks, kol Pekinas pratęs diplomatų akreditacijų galiojimą.

Kiniją pastaruoju metu labiausiai pykdo Lietuvos sprendimas šalyje leisti veikti Taivaniečių atstovybei, pavadinime naudojant salos vardą. Ekspertai sako, kad kinų kalba šios atstovybės pavadinimas skamba kaip Taivano atstovybė. Pekinas tame įžvelgia Taivano mėginimus veikti kaip nepriklausomai valstybei.

Kitur pasaulyje Taivano atstovybės veikia sostinės Taibėjaus vardu, nusistovėjus tarptautiniam sutarimui, kad toks pavadinimas neprieštarauja „vienos Kinijos“ politikai.

Lietuvos Vyriausybė šią savaitę nusprendė steigti prekybos atstovybę Taibėjuje.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *