PSO atstovė: sveikiems žmonėms kaukių nereikia – jos nuo viruso neapsaugo

Nuotrauka BFL/ Andrius Ufartas

Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) atstovė Lietuvoje Ingrida Zurlytė primena pagrindinius dalykus, siekiant išvengti užkrato koronavirusu – dažnai plauti rankas, laikytis atstumo nuo kitų žmonių, ypač prastai besijaučiančių.

Tuo tarpu Lietuvos vaistinėse iššluotos kaukės, pasak PSO atstovės, reikalingos jau sergantiems, o ne sveikiems žmonėms, nes nuo viruso jos neapsaugo.

„Sveikam žmogui PSO nerekomenduoja dėvėti kaukių, ypač žinant, kad jos neapsaugos, virusas praeina pro tą kaukę. Jas svarbu dėvėti žmonėms, kurie serga, kurie turi simptomus – kosėja, čiaudi, nes tos kaukės sulaiko lašelių, kurie išsiskiria kosėjant, čiaudint, pasklidimą aplinkoje“, – ketvirtadienį interviu Žinių radijui sakė I. Zurlytė.

Anot PSO atstovės, pagrindinės apsaugos priemonės sveikiems žmonėms yra dažnas rankų plovimas ar dezinfekavimas, vengimas artimo kontakto su aplinkiniais.

„Sveikam žmogui patariama laikytis atstumo, jeigu matot, kad kažkam ne taip gerai. Gal tai neatrodo socialiai labai empatiškai, bet visi supranta ir galų gale dar galima susišnekėti. Reikia laikytis atstumo, bent metro, geriau – iki dviejų, taip pat pagrindinis patarimas – dažnai plauti rankas arba dezinfekuoti“, – kalbėjo I. Zurlytė.

Kaip nurodo Pasaulio sveikatos organizacija, COVID-19 protrūkis nusinešė daugiau kaip 2,7 tūkst. žmonių gyvybių. Naujuoju koronavirusu 38 šalyse užsikrėtė daugiau kaip 80 tūkst. žmonių, bet didžioji jų dalis išlieka Kinijoje.

PSO ketvirtadienį skelbiamais duomenimis, už Kinijos ribų patvirtinti 2,9 tūkst. koronaviruso atvejai, mirė 43 žmonės.

Lietuvoje kol kas koronaviruso atvejų nenustatyta.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *