Rusijos ambasada reaguoja į žvalgybos ataskaitą: „primena ligos istoriją“

„Primena ligos istoriją“ – taip Rusijos ambasada Vilniuje įvertino Lietuvos žvalgybos šią savaitę paskelbtą grėsmių nacionaliniam saugumui vertinimą.

„Atkreipėme dėmesį į Lietuvos specialiųjų tarnybų eilinę ataskaitą. Dokumentas kelia niūrų įspūdį ir veikiau primena ligos istoriją“, – skelbiama ketvirtadienį Rusijos ambasados paskelbtame pareiškime.

„Metai po metų jo autoriai su maniakišku užsispyrimu kabina „grėsmės nacionaliniam saugumui“ etiketę bet kokiam įvykiui ar faktui, kuriame įžvelgiama – o kartais ir neįžvelgiama, bet turima omenyje – Rusija“, – sakoma pareiškime.

Rusijos ambasada taip pat teigia, kad žvalgybos grėsmių vertinimas Lietuvoje „laikomas pagrindu, prie kurio savo veiksmus turi derinti ne vien valstybės struktūros, bet ir visuomeninės organizacijos, įskaitant tas, kurių nariai yra išeiviai iš užsienio valstybių“.

„Jeigu VSD surašytų normų ir taisyklių nepaisoma, imamasi bauginimo, areštų, sulaikymų, tyrimų, viešo smerkimo ir t. t. Neslėpsime, kad tokia „auklėjamoji praktika“ yra gerai žinoma dėl visiškai nesenos istorijos“, – užuomina į sovietmetį pareiškimą baigia ambasada.

Žvalgybos tarnybos šią savaitę perspėjo, kad nemokamų elektroninių vizų į Rusiją sistema didina rizikas Lietuvos saugumui, sudarydama palankias sąlygas Maskvai verbuoti šnipus.

Kaip rizika energetinei nepriklausomybei įvardintas rusiškų dujų importas per Klaipėdą, su Kremliumi susieta per Klaipėdą dujas gabenanti bendrovė Rusijos „Novatek“.

Ataskaitoje taip pat pateikiami duomenys apie tolesnį Karaliaučiaus srities militarizavimą: čia bus kuriama nauja divizija, dislokuojami laivai, galintys gabenti sparnuotąsias raketas „Kalibr“.

Daugelį metų Lietuvos žvalgyba pagrindine grėsme nacionaliniam saugumui įvardija agresyvią Rusijos politiką. Pastarosiose dvejose ataskaitose perspėta ir dėl šalyje vis aktyviau veikiančios Kinijos žvalgybos ir saugumo tarnybos.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *