Vilniaus oro uoste medikai pasitinka keleivį su užkrečiama liga

Medikai Vilniaus oro uoste pasitinka keleivį iš Varšuvos, kuris, įtariama, gali sirgti užkrečiama liga, tačiau neturi duomenų, kad jis galėtų būti užsikrėtęs koronavirusu.

Asmuo keliavo iš JAV, teigia institucijų atstovai. 

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) Vilniaus departamento direktorė Rolanda Lingienė BNS sakė, kad specialistai pasitinka Lietuvos pilietį, ketvirtadienio popietę atvykusį lėktuvu iš Varšuvos.

„Yra iškviesti medikai, kurie ir spręs, kokias priemones reikia taikyti, kur jį reikia gydyti, kur gabenti. Įtariame, kad tai per orą plintanti užkrečiamoji liga, bet tikrai jokiu būdu neįtariame koronaviruso“, – BNS sakė R. Lingienė.

Ji teigė, kad informacija apie sergantį keleivį gauta iš privačios medicinos įstaigos Lietuvoje – medikams skambino pats keleivis, su juo telefonu bendravo ir NVSC atstovai.

„Pagal tai, iš kur jis keliauja, kokie yra simptomai, mes neįtariame to, ko visi bijo“, – pabrėžė specialistė.

Ji teigia, kad informacija buvo perduota ir Varšuvos atsakingoms institucijoms, bet „jau buvo vėloka keleivį sulaikyti“.

Lietuvos oro uostų (LOU) atstovas spaudai Marius Zelenius BNS patvirtino, kad Vilniaus oro uoste yra atvykusi greitosios medicinos pagalbos tarnyba, Visuomenės sveikatos centro specialistai. Jie, pasak LOU atstovo, jei jau įlipę į lėktuvą, bendrauja su keleiviais ir galimai užsikrėtusiu asmeniu.

„Jis turėtų ne už ilgo būti išvežtas į gydymo įstaigą, iki dešimt žmonių, lėktuve buvusių arčiausiai to keleivio, konsultacijoms bus vežami į oro uosto gaisrinės garažą, o likusieji keleiviai bus išleisti iš oro uosto“, – sakė M. Zelenius. 

Pasak jo, informacija gauta, kol lėktuvas buvo ore. 

„Dabar aktyvuotas ekstremalių situacijų valdymo centras, iš principo situacijos valdymą perima Visuomenės sveikatos centro specialistai. Vadovausimės jų nurodymais, kaip toliau elgtis“, – sakė jis.

Sveikatos apsaugos ministro atstovė spaudai Lina Bušinskaitė BNS sakė, kad artimiausiu metu keleiviui bus atlikti tyrimai dėl įtariamo viruso. Anot jos, vyras per Varšuvos oro uostą keliavo iš Jungtinių Valstijų.

„Kol kas atvejis su koronaviruso infekcija nėra siejamas“, – pabrėžė L. Bušinskaitė.

Prieš mėnesį Kinijos mieste Uhane kilęs naujo koronaviruso protrūkis Kinijoje iki ketvirtadienio jau pareikalavo 563 aukų, oficialus užsikrėtusiųjų skaičius artėja prie 30 tūkstančių. Virusas registruojamas ir kitose Azijos, Europos šalyse, JAV.

Baiminantis galimo protrūkio, Lietuvos institucijos ėmėsi papildomų atsargumo priemonių, trijuose oro uostuose bei Klaipėdos jūrų uoste budi NVSC pareigūnai.

Sveikatos apsaugos ekspertai pabrėžia, kad mirtingumas nuo naujojo viruso 2019-nCoV yra apie 2 proc. – daug mažesnis nei nuo SARS, kuris prieš 17 metų pražudydavo maždaug 10 proc. juo užsikrėtusių žmonių.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *