S. Kairys kviečia kultūros sektoriaus autoritetus „budinti Rusijos inteligentiją“

Nuotrauka Simonas Kairys / facebook.com

Kultūros ministras Simonas Kairys kviečia kultūros sektoriaus autoritetus „budinti“ Rusijos inteligentiją ir pranešti apie karo žiaurumus Ukrainoje.

Ministras kviečia kreiptis asmeniškai į bičiulius ir kolegas Rusijoje bei skleisti informaciją apie tikrąją padėtį, ketvirtadienį pranešė ministerija.

„Daugybė jūsų esate turėję profesinių ryšių Rusijoje, pažįstate šios šalies kūrėjus, intelektualus. Kremliaus režimui užpuolus Ukrainą, kviečiu įsijungti į bendrą kovą už laisvą Ukrainą ir laisvą pasaulį, tam pasitelkiant informacijos skleidimo įrankius“, – teigė S. Kairys.

„Budinkite Rusijos inteligentiją ir skleiskite jiems žinią apie Ukrainoje vykstančius karo baisumus“, – pridūrė jis.

Ministras tokiu būdu kviečia dalintis patikima informacija apie Kremliaus žiaurumus, Ukrainos žmonių pasipriešinimą ir nepasiduoti propagandai bei dezinformacijai.

Pasak S. Kairio, toks Rusijos prezidento Vladimiro Putino režimo pasmerkimas gali padėti „atverti akis“ didelei daliai visuomenės.

„Vieši rusų inteligentijos pasisakymai prieš režimą, protestai, asmeniniu pavyzdžiu rodomas Putino režimo smerkimas gali padėti atverti akis didelei visuomenės daliai. Pasinaudodami šiuolaikinėmis technologijomis, drauge pralaužkime tą melo, propagandos ir dezinformacijos sieną“, – sakė Lietuvos kultūros ministras.

Vėliau ministerijos išplatintame pranešime viešosioms ir privačioms kultūros įstaigoms, asociacijoms bei renginių organizatoriams rekomenduojama laikinai apriboti bendradarbiavimą ir nekviesti į Lietuvą Rusijos atlikėjų ir kultūros veikėjų, išskyrus tuos, kurie viešai pasmerkė „Kremliaus režimo karinę agresiją prieš Ukrainą ir demokratinį pasaulį“.

Pranešime nurodo, kad rekomendacijų „raginama itin griežtai laikytis“, jei atlikėjai lankėsi Kryme bei kitose okupuotose Ukrainos teritorijose po 2014-ųjų metų.

Ši griežta rekomendacija galioja ir tiems atlikėjams, kurie lankėsi kitose Rusijos okupuotose teritorijose (Padniestrėje, Abchazijoje, Pietų Osetijoje), palaiko ir ankstesnes Rusijos agresijos formas prieš kitas valstybes. 

Rusija praėjusią savaitę užpuolė Ukrainą ir pradėjo karą, kuris sukėlė įtūžį visame pasaulyje, Vakarai dėl o įvedė Rusijai sankcijas.

*Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB «BNS» sutikimo draudžiama

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *