Šaukimo į kariuomenę vengiantiems Telšių gyventojams gresia baudžiamoji atsakomybė

Srž. Vido Stašaičio, vyr. eil. Ramintos Zakarkienės ir vyr. eil. Bertos Radvilaitės nuotraukos/ KAM

Šaukimo į privalomąją karo tarnybą vengiantiems dviem jaunuoliams iš Telšių gresia baudžiamoji atsakomybė – policija pradėjo ikiteisminius tyrimus dėl neteisėto jų elgesio.

Pirmadienį Telšių apskrities policija pradėjo du ikiteisminius tyrimus pagal Lietuvos kariuomenės Karo prievolės ir komplektavimo tarnybos pranešimus.

Liepos pradžioje atsiųstuose pranešimuose nurodoma, kad Telšiuose gyvenantys  2002 ir 1999 metais gimę vyrai vengia atlikti privalomąją karo tarnybą.

„Nuo to laiko, kai buvo pateikti šauktinių sąrašai, jaunuoliai neprisistato. Jie buvo bausti administracine tvarka. Jaunuoliai bus apklausiami“, – BNS antradienį pranešė Telšių apskrities policijos atstovė Imantė Dirgėlienė.

Baudžiamasis kodeksas numato, kad karo prievolininkas, vengęs šaukimo į privalomąją karo tarnybą sutrikdydamas savo sveikatą, simuliuodamas ligą ar sveikatos sutrikimą, suklastodamas dokumentus ar kitokia apgaule, baudžiamas areštu arba laisvės atėmimu iki trejų metų.

Pagal įstatymą karo prievolininkas, vengęs šaukimo į privalomąją karo tarnybą, jeigu nebuvo aukščiau nurodytų požymių, padarė baudžiamąjį nusižengimą ir baudžiamas bauda arba areštu.

*Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB «BNS» sutikimo draudžiama

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *