Šauktinių sąrašai bus paskelbti šią savaitę

Фото kam.lt

Krašto apsaugos ministerijoje trečiadienį sudaryti šių metų šauktinių sąrašai, juos ketinama paskelbti dar šią savaitę.

„Šiandien sudaryti sąrašai bus paskelbti viešai interneto svetainėje sauktiniai.karys.lt rytoj, o vėliausiai penktadienį. Tikimės, kad tuos sąrašus jaunuoliai pasižiūrės neatidėliodami“, – trečiadienį žurnalistams sakė Karo prievolės ir komplektavimo tarnybos vadovas Arūnas Balčiūnas.

Jo teigimu, sąrašuose – apie 54 tūkst. jaunuolių, tarp kurių – ne tik 18-23 metų karo prievolininkai, bet ir jaunuoliai iki 26 metų, kuriems tarnyba buvo atidėta dėl studijų.

„Nereikia nuliūsti tiems, kurie nepateko į šaukiamųjų sąrašus, tai yra galimybė visiems savo noru ateiti ir atlikti tarnybą iki 38 metų. Mes tą visada skatiname ir esame pasirengę atsižvelgti į jų pageidavimus, norus“, – teigė A. Balčiūnas.

Šaukiamųjų – per 3,8 tūkst.

Iš viso pašaukti tarnauti kariuomenėje šiemet ketinama kaip ir pernai – 3828 jaunuolius.

„Mūsų tikslas išlieka nepakitęs – mes siekiame, kad per metus tarnybą atliktų ne mažiau nei 3,8 tūkst. jaunuolių“, – žurnalistams sakė krašto apsaugos viceministras Žilvinas Tomkus.

Jo teigimu, pernai pašaukti tokį skaičių jaunuolių sutrukdė COVID-19 pandemija.

Pasak viceministro, daugiau kaip 90 proc. jaunuolių atlikti tarnybos ateina savo noru arba išreiškia pirmumą – tokiems jaunuoliams atitenka didesnės išmokos. Privalomai pašaukiama apie 10 proc. šauktinių.

„Tikimės, kad tos tendencijos išliks ir toliau“, – teigė viceministras.

Karo prievolininkų sąrašai sudaromi atsitiktine tvarka, naudojantis kompiuterių programa. Sudarymą stebi kariuomenės ir visuomenės atstovai.

Į sąrašus patekusiems karo prievolininkams šaukimo nurodymai paštu nebus siunčiami. 

Privalomoji pradinė karo tarnyba trunka devynis mėnesius, ją Seimas atnaujino 2015 metais, reaguojant į Rusijos veiksmus Ukrainoje.

Фото kariuomene.lt

*Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB «BNS» sutikimo draudžiama

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *