Seimas svarstys siūlymą nebausti per šventes neiškėlus vėliavos prie negyvenamų namų

Nuotrauka BNS/ Žygimantas Gedvila

Seimas svarstys siūlymą neskirti baudų savininkams, per valstybės šventes neiškėlus vėliavos prie negyvenamo namo.

Seimas 38 balsais „už“, trims parlamentarams buvus „prieš“ ir 22 susilaikius po pateikimo pritarė tokioms Valstybės vėliavos ir kitų vėliavų įstatymo pataisoms.  Jas toliau svarstyti planuojama pavasario sesijoje.

„Vėliava pagal dabartinę tvarką švenčių dienomis keliama nepriklausomai nuo to, ar ten kas nors gyvena, ar taip tušti namai stovi. Gyventojams tai sukelia tam tikrų nepatogumų, jei jie gyvena savo deklaruotoj gyvenamoj vietoj, o turi paveldėję turtą kur nors kaime, kaimynų arti gal nėra, ir jie gauna tas administracines nuobaudas“, – pristatydamas projektą sakė pataisų iniciatorius, opozicinės „valstiečių“ frakcijos atstovas Algimantas Dumbrava. 

Įstatymas numato, kad valstybės švenčių dienomis Lietuvos valstybės vėliava keliama prie, virš ar ant gyvenamųjų namų. Parlamentaras siūlo panaikinti šį reikalavimą tiems gyvenamiesiems namams, kuriuose nuolat nėra gyvenama.

A. Dumbrava sako pataisas parengęs, kai į jį kreipėsi žmonės dėl administracinių baudų, kurias gauna už tai, kad prie gyvenamojo namo, dažniausiai tai būna tėvų ar senelių paveldėtos negyvenamos sodybos, neiškėlė Lietuvos vėliavos valstybės švenčių dienomis.

Pažeidus vėliavų iškėlimo tvarką, gyvenamųjų namų savininkams gresia įspėjimas arba bauda nuo 10 iki 12 eurų. Pakartotinai padarytas nusižengimas gyvenamųjų namų savininkams užtraukia baudą nuo 12 iki 16 eurų.

*Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB «BNS» sutikimo draudžiama

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *