Sutinkant Naujuosius didmiesčių centrinėse dalyse bus ribojamas eismas, budės policija

Sutinkant Naujuosius metus miestų centrinėse aikštėse bus apribotas eismas, čia budės gausesnės policijos pajėgos.

Pareigūnai ragina gyventojus naudotis visuomeniniu transportu, o nuosavus automobilius palikti nuošaliau, atsakingai elgtis su fejerverkais ir rūpintis savo saugumu.

Ragina vykti visuomeniniu transportu

Fejerverkai Vilniuje bus leidžiami Bernardinų sodo prieigose, šventė vyks Katedros aikštėje.

„Fejerverkai bus matomi Katedros aikštėje, Odminių skvere. Katedros varpinė bus apšviesta su 3D projekcija“, – BNS sakė projekto „Kalėdos sostinėje“ vadovas Paulius Jurgutis.

Vilniečiai ir sostinės svečiai raginami automobilius palikti nuošalesnėse aikštelėse, nesinešti pirotechnikos gaminių, stiklo taros. 

„Privažiuoti prie pat eglutės tikrai nebus galimybės, kalbant apie Vilnių. Rekomenduojame palikti automobilius kažkur nuošaliau. Apskritai siūlymas nevažiuoti asmeniniu transportu, o naudotis visuomeniniu“, – BNS sakė Vilniaus policijos Viešosios tvarkos valdybos viršininkas Dainius Daukantas.

Jo teigimu, didesnis policijos pareigūnų dėmesys bus skiriamas gausių susibūrimų vietose.

Vilniaus miesto savivaldybė skelbia, kad nuo gruodžio 31 dienos 20 val. iki sausio 1 dienos 4 val. nakties viešasis miesto transportas bus nemokamas.

Kaune — Rotušės aikštėje

Kaune 2020-ųjų sutikimo šventė vyks Rotušės aikštėje, čia vyks elektroninės muzikos fiesta ir lazerių šou. 

„Bus organizuojama elektroninės muzikos fiesta, renginio metu bus specialieji efektai, lazerių šou ir labai nedidelė dalis – fejerverkų“, – BNS sakė Kauno miesto savivaldybės Kultūros skyriaus vadovės pareigas einanti Nomeda Prevelienė.

Prie Rotušės aikštės bus atskirta teritorija, kurioje gyventojai galės leisti savo atsineštą pirotechniką. 

„Gyventojus kviečiame automobilius statyti šiek tiek toliau nuo senamiesčio arba atvykti visuomeniniu transportu. Po renginio jis veš į kiekvieną miesto mikrorajoną. Žmones kviečiame būti atsakingu už save, už aplinkinius, fejerverkus leisti tik tam nustatytose vietose“, – sakė Kultūros skyriaus vadovė.

Ji teigė, jog per naujuosius metus mieste viešasis transportas bus mokamas.

Kauno policijos atstovė Odeta Vaitkevičienė BNS teigė, kad naujametę naktį numatytos papildomos pareigūnų pajėgos ne tik patruliuoti mieste, tačiau įvairiose masinių renginių, susibūrimų vietose – Rotušės aikštėje, Žalgirio arenoje.

Anot jos, eismo ribojimai numatyti Rotušės aikštėje ir aplinkinėse gatvėse.

Uostamiestyje — Teatro aikštėje

Klaipėdos miesto savivaldybė gyventojus šventinius fejerverkus kviečia sutikti Teatro aikštėje. 2020–ųjų sutiktuvių naktį iki vidurnakčio dirbs ir Teatro aikštėje įsikūrusi ledo čiuožykla bei prekybiniai nameliai.

„Naujametiniai fejerverkai tradiciškai bus leidžiami iš Piliavietės ir matomi Teatro aikštėje bei Danės krantinėse. Planuojantieji eiti pažiūrėti naujametinių fejerverkų prašomi savų pirotechnikos priemonių į Teatro aikštę nesinešti“, – rašoma savivaldybės išplatintame pranešime. 

Savivaldybės atstovė Aušra Lukauskienė BNS informavo, kad eismas bus ribojamas Teatro aikštėje ir aplink ją esančiose gatvėse.

Pasak jos, naujųjų metų naktį taip pat keisis viešojo transporto eismas, nuo vakaro važinės specialūs autobusai. Jų kursavimo laikas – maždaug iki pusės trijų nakties. Tuo pačiu įprastų miesto maršrutų darbo pabaiga bus apkarpyta – didelė dalis autobusų dirbs iki 20.00–20.30 val.

Viešasis transportas uostamiestyje per naujųjų šventę bus mokamas.

Klaipėdos policijos atstovė Andromeda Grauslienė BNS teigė, kad Klaipėdos mieste ir visoje apskrityje dirbs sustiprintos policijos pajėgos. Pareigūnai patruliuos ir pėsti, jiems taip pat talkins policijos rėmėjai, aktyviau bus stebimos ir miesto vaizdo kameromis filmuojamos teritorijos.

„Svarbu prisiminti, kad naudoti pirotechnikos priemonių, išskyrus paprasčiausius F1 kategorijos fejerverkus, negalima 30 metrų atstumu nuo mokyklų, gydymo ar reabilitacijos įstaigų, kulto ir šarvojimo patalpų. Draudimas galioja ir kitose savivaldybės Tarybos nustatytose vietose – Klaipėdoje zona be pirotechnikos jau ketverius metus skelbiama Teatro aikštė“, – rašė ji. 

Pasak jos, pareigūnai sausio 1–ąją rengs reidus, kurių metus fiksuos ar vairuotojai nesėdo prie vairo neblaivūs.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *