Svarstoma, kad galimybių pasas nebūtų išduodamas atlikus testą

Nuotr. Sauliaus Žiūros/ vilnius.lt

Galimybių paso atsisakyti šiuo metu neketinama, tačiau svarstoma, kad jis nebūtų išduodamas atlikus COVID-19 testą, teigia premjerės patarėja sveikatos klausimais Živilė Gudlevičienė.

„Šiai dienai tokių minčių nėra (atsisakyti galimybių paso – BNS). Kaip tik pasakyčiau, kad yra kitos mintys, jog testavimas nebūtų traukiamas į galimybių pasą – išimti iš galimybių paso, nes matome, kad situacija nepagerėjo“, – pirmadienį žurnalistams sakė Vyriausybės atstovė.

„Pasitestavęs, bet nevakcinuotas ir nepersirgęs žmogus yra rizikos, viruso platinimo šaltinis – didesnis negu tas, kuris yra tiek vakcinuotas, tiek persirgęs“, – pridūrė ji.

Anot jos, toks siūlymas šiuo metu diskutuojamas „tarp ministerijų“.

„Yra pasvarstymai, bet dar nėra aktyvių svarstymų, o tokie, sakykime, tarp ministerijų“, – kalbėjo Ž. Gudlevičienė.

Jos teigimu, galimybių paso naudojimas labiausiai priklauso nuo vakcinacijos apimčių, ypač vyresnio amžiaus žmonių.

„Matome iš užsienio šalių patirties, kad atsisakoma galimybių paso, bet tai dažniausiai siejama su vakcinacijos apimtimi (…) Tačiau visą laiką yra pažymima, kad galbūt būtų galimybė sugrįžti prie jo blogėjant situacijai. Tą labiausiai apibrėžia vakcinacijos apimtys ir ypač vyresnių amžiaus žmonių vakcinacijos skaičiai“, – teigė premjerės patarėja.

Galimybių pasą šiuo metu galima gauti pasiskiepijus nuo COVID-19, persirgus arba turint neigiamą mokamo PGR tyrimo ar mokamo antigeno testo rezultatą.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *