V. Landsbergis: Lietuva tinkamai įvertino D. Jazovo atsakomybę už sovietų agresiją

Nuotrauka BFL/ Greta Skaraitienė

Pirmasis po nepriklausomybės atkūrimo valstybės vadovas Vytautas Landsbergis sako, kad Lietuva tinkamai įvertino antradienį mirusio buvusio sovietų gynybos ministro Dmitrijaus Jazovo atsakomybę už sovietų agresiją 1991 metais, nors procesas ir užtruko labai ilgai. 

„Galų gale beveik tinkamai, jis yra ir kaltinamasis, ir teisiamas, ir buvo nuteistas. Tai užtruko nepaprastai ilgai. Vis dėlto galų gale tai buvo padaryta,“ – BNS antradienį sakė V. Landsbergis.

Sausio 13-ąją tėvo netekęs Robertas Povilaitis sako, kad D. Jazovo vaidmuo žudynėse buvo tinkamai įvertintas, tačiau išsakė apgailestavimą, kad iki šiol tinkamai neištirta tuometinio sovietų vadovo Michailo Gorbačiovo atsakomybė.

„D. Jazovas buvo vienas aukščiausio rango Sovietų Sąjungos vadovų, kurio vaidmuo Sausio 13-os žudynėse buvo tinkamai įvertintas, tačiau apgailestauju, kad vyriausiojo karinių pajėgų vado ir tuometinio Sovietų Sąjungos prezidento M. Gorbačiovo vaidmuo liko neįvertintas ir tinkamai neištirtas“, – BNS sakė R. Povilaitis. 

Vilniaus apygardos teismas D. Jazovui pernai už akių skyrė 10 metų laisvės atėmimo bausmę už karo nusikaltimus ir nusikaltimus žmoniškumui.

Be jo, Sausio 13-osios byloje kaltais pripažinta dar per 60 karininkų, komunistų veikėjų ir KGB pareigūnų. 

D. Jazovui buvo 95 metai. 

D. Jazovas ėjo SSRS gynybos ministro pareigas nuo 1987 metų gegužės iki 1991 metų rugpjūčio.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *