Varėnos rajone sulaikyta 14 sieną neteisėtai kirtusių migrantų, tarp jų – 6 nepilnamečiai

Фото vrm.lrv.lt

Varėnos rajone, pasienyje su Baltarusija antradienio rytą pasieniečiai sulaikė 14 sieną neteisėtai kirtusių migrantų, tarp jų – šeši nepilnamečiai.

Kaip BNS informavo VSAT atstovas Giedrius Mišutis, grupė migrantų sulaikyta apie 13.30 val., už 300 metrų nuo sienos.

„Sulaikyti keturi vyrai, keturios moterys, šeši nepilnamečiai. Įvertinti būklę ir atlikti visas procedūras jie vežami arba jau atvežti į artimiausią, Aleksandro Barausko užkardą“, – teigė G. Mišutis.

Jis informavo, kad du iš sulaikytųjų prisistato Somalio, likusieji – Irako piliečiais. 

Apie dviejose palapinėse Lietuvos teritorijoje įsikūrusią migrantų grupę pirmasis pranešė naujienų portalas delfi.lt. VSAT neturi duomenų, kad šiuo metu galėtų būti daugiau migrantų su palapinėmis, įsikūrusių pasienyje, Lietuvos teritorijoje.

Anot G. Mišučio, įvertinti, ar minėtų migrantų sveikatai negresia pavojus, iškviesti medikai. Jis negalėjo pasakyti, ar sulaikytieji bus grąžinti į Baltarusijos teritoriją, argumentuodamas, kad kiekvienas atvejis bus vertinamas individualiai.

„Kaip visada, jie bus pamaitinti, sušils, jei reikės – pailsės. Paraleliai bus aiškinamasi sienos pažeidimo aplinkybės – ramiai, be jokių skubėjimų, bus vertinamos aplinkybės ir tada bus priimti kažkokie sprendimai dėl jų teisinės padėties“, – kalbėjo VSAT atstovas.

Kiek vėliau G. Mišutis informavo, kad paklausus, ar migrantai turi nusiskundimų dėl sveikatos, atsiliepė motina su dukra, jos išvežtos į Alytaus ligoninę, tačiau detalesnės informacijos apie jų sveikatos būklę VSAT atstovas sakė neturintis.  

„Likusieji yra užkardoje, nusiskundimų neturi, jie valgo, šildosi, po truputį kalbamasi su jais“, – tvirtino jis. 

Aleksandro Barausko užkardoje likusiuose konteineriniuose nameliuose šiuo metu iš viso gyvena 25 migrantai, anot G. Mišučio, migrantams užtikrintos tinkamos sąlygos.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *