VERT: „Perlas energijos“ veiksmai neteisėti ir pažeidžia vartotojų interesus

„Perlas energija“

Nepriklausomos elektros tiekėjos „Perlas energija“ sprendimas nutraukti fiksuotos kainos sutartis yra neteisėtas ir pažeidžia vartotojų interesus, pareiškė Energetikos reguliavimo taryba (VERT).

„Perlas energija“ išplatinta informacija elektros energijos vartotojams dėl jau sudarytų sutarčių sąlygų pakeitimo yra neišsami, nesąžininga bei klaidinanti“, – pirmadienį pranešė VERT.

Tarybos teigimu, vartotojai turi teisę per 30 dienų nepritarti pasiūlytam sutarties pakeitimui – jiems nesutinkant ir nepageidaujant nutraukti sutarties, lieka galioti buvusios sąlygos.

Anot tarybos, vartotojai, gavę „Perlas energijos“ pranešimą apie siūlomus sutarčių pakeitimus, nebuvo informuoti, kad jie turi galimybę nesutikti su pakeitimais ir reikalauti, kad sutartys būtų vykdomos pagal sutartas sąlygas. VERT nurodo, kad „Perlas energijos“ pranešimai vartotojams privalo būti papildyti šia informacija.

Nurodoma, kad „Perlas energijai“ už vienašališką sutarčių pakeitimą ar nutraukimą gali būti skiriama bauda iki 10 proc.  įmonės metinių pajamų, gautų praėjusiais finansiniais metais iš konkrečios reguliuojamosios veiklos, ir naikinamas veiklos leidimas.

Registrų centro duomenimis, 2020 metais įmonės pajamos siekė 9,7 tūkst. eurų, o nuostoliai – 613,5 tūkst. eurų. Įmonė įsteigta 2020 metų liepą, 2021 metų veiklos ataskaitos ji nėra pateikusi.

Argumentuodama smarkiai išaugusiomis elektros kainomis „Perlas energija“ penktadienį pranešė perkelianti fiksuotos kainos planus pasirinkusius klientus į kintamos kainos planą „Birža“ – jo tarifas priklauso nuo elektros kainos biržoje. Per savaitgalį sutartis su bendrove nutraukė bent 700 gyventojų, sako bendrovės vadovas. „Perlas Energija“ turi apie 180 tūkst. klientų.

*Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB «BNS» sutikimo draudžiama

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *