Vien medikų priedams už darbą su COVID-19 reikės apie 200 mln. eurų – I. Šimonytė

Nuotrauka Vyriausybė/ facebook.com

Lėšų medikų atlyginimams didinti nenumatė dar buvusi Vyriausybė rengdama šių metų biudžetą, be to, daugiau pinigų nei planuota reikia priedams už darbą su COVID-19, sako premjerė Ingrida Šimonytė.

Jos duomenimis, minėtiems priedams šiemet bus išleista beveik 200 mln. eurų.

„Kaip matote, situacija yra tokia, jog COVID-19 priedus reikės mokėti gerokai ilgiau. Tam valstybė šiais metais išleis beveik 200 mln. eurų, ir tai yra papildomos medikų pajamos“, – ketvirtadienį žurnalistams sakė Vyriausybės vadovė, atsakydama į kai kurių medikų organizacijų priekaištus dėl nevykdomo pažado šiemet didinti atlyginimą maždaug 9 procentais.

„Taip, tai yra už papildomą darbą, už didelį krūvį, bet vis dėlto tai papildomos medikų pajamos, o diskusijos, kaip toliau turėtų klostytis medikų atlyginimai, turėtų būti svarstomi per kolektyvinės šakos derybas“, – sakė I. Šimonytė.

Anot jos, lėšos medikų atlyginimams didinti nesuplanuotos dar buvusios Vyriausybės, kai Sveikatos apsaugos ministerijai vadovo „valstietis“ Aurelijus Veryga. 

„Noriu priminti, kad Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžeto projektas, kuris buvo pateiktas pono Verygos, apskritai nenumatė jokių lėšų jokiam medikų atlyginimų didinimui ir net nesvarstė kažkodėl to klausimo“, – teigė I. Šimonytė.

„Vyriausybė, kai tikslino biudžeto projektą, buvo nutarusi ir sutarusi, kad iki metų vidurio – tuomet prognozuota, jog tiek tęsis sudėtinga situacija dėl pandemijos ir reikės mokėti COVID-19 priedus, – juos ir mokėsime, o po liepos 1-osios galėsime svarstyti, ar finansinės galimybės leidžia keisti įkainį ir per tai medikų atlyginimus“, – kalbėjo Vyriausybės vadovė.

Naujienų portalas lrt.lt šią savaitę pranešė, kad medikų profsąjungos piktinasi nesulaukusios žadėto algų didinimo, kuris buvo numatytas prieš trejus metus tarp profsąjungų ir SAM pasirašytoje kolektyvinėje sutartyje. Jų teigimu, susitarimas galioja iki šių metų pabaigos, o algos nuo šių metų sausio turėjo kilti 9 proc., tačiau to neįvyko.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.