Vilius Šapoka kviečia žmones aukoti į specialų fondą, skirtą kovai su koronavirusu

Nuotrauka lrv.lt

Finansų ministras Vilius Šapoka kviečia žmones aukoti į specialų COVID-19 pasekmių mažinimo fondą, skirtą kovai su koronavirusu. 

„Nuo šiol prie COVID-19 fondo, kurį įsteigė Finansų ministerija, gali prisidėti kiekvienas ir paprastai – trumpais skambučiais iš visų operatorių kiekvienas galima prisidėti 2, 5 ar 10 eurų“, – antradienį spaudos konferencijoje Vyriausybėje sakė ministras. ( Anot Finansų ministerijos, trumpieji numeriai aukoms kol kas neveikia. )

Pasak ministro, šiuo metu į fondą nemažai aukoja verslininkai.

V. Šapoka pridūrė, kad norėdami pervesti du eurus, turite paskambinti trumpuoju numeriu 1845, jeigu norite paaukoti penkis eurus – 1846, o jeigu dešimt – 1847.

„Šitie trumpieji numeriai startuos jau šiandien ir kviečiu visus prisidėti prie bendro tikslo“, – tvirtino finansų ministras.

Jis taip pat pridūrė, kad aukoti galima ir didesnes sumas – kol kas dažniau šiuo metu tai daro verslininkai.

„Štai ir šiandien gavau vieną skambutį, kad bus pervesta 100 tūkst. eurų suma. Fondas veikia vos keletą dienų, o turim daugiau nei 300 tūkst. eurų“, – kalbėjo V. Šapoka.

Pasak finansų ministro, fonde surinkti pinigai naudojami apsaugos priemonių, įrangos pirkimams.

„Perkame apsaugos priemones, reikalingą įrangą ir orientuojamės į vietos verslą, kadangi žinome, jog pasaulio logistikos grandinės trūkinėja. Visų pirma, stengsimės ieškoti tiekėjų būtent Lietuvoje“, – teigė finansų ministras.

Šiuo metu nestinga ir įvairių privačių iniciatyvų – lėšas, iš kurių perkamos apsaugos priemonės medikams, renka „Laisvės TV“, aukok.lt ir maltiečiai, kitos organizacijos.

http://finmin.lrv.lt/lt/naujienos/covid-19-fondas-pagalba-medikams-ligoniams-silpniausiems

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.