Vilniuje uždaromas „Litexpo“ vakcinacijos centras, skiepijimas perkeliamas į poliklinikas

Фото BFL/ Irmantas Gelūnas

Vilniuje „Litexpo“ vakcinacijos centras užsidarys nuo sausio pirmosios, skiepijimas bus perkeliamas į poliklinikas, pirmadienį informavo Vilniaus savivaldybė.

Pasak savivaldybės, visų „Litexpo“ paskiepytų asmenų revakcinacijos, kurios numatytos nuo 2022 metų sausio 3-iosios, automatiškai bus perkeltos į Karoliniškių polikliniką, informaciją apie perkeltą revakcinacijos laiką ir vietą gyventojai gaus trumposiomis žinutėmis.

Nenorintys revakcinuotis Karoliniškių poliklinikoje, galės pasirinkti kitą, jiems patogią, asmens sveikatos priežiūros įstaigą ir užsiregistruoti joje skiepui savarankiškai.

Uždarius „Litexpo“ vakcinacijos centrą, gyventojai skiepams galės registruotis kreipdamiesi tiesiogiai į savo sveikatos priežiūros įstaigą, interneto tinklalapyje vakcina.vilnius.lt arba per Nacionalinę registracijos sistemą 1808.lt bei telefonu 1808.

Pasak savivaldybės, nuo vakcinavimo pradžios iki Naujųjų metų iš viso Vilniuje jau bus atliktas 1 milijonas skiepų, o bent viena vakcina bus pasiskiepiję 400 tūkst. gyventojų. Praėjusią savaitę Vilniuje vidutiniškai pasiskiepydavo apie 5000 gyventojų, iš jų didžioji dalis – „Litexpo“ vakcinacijos centre.

„Tai tampa įprasta procedūra ir nauja realybe daugumai žmonių. Į procesą sklandžiai įsijungė poliklinikos, privatūs centrai, vaistinės, tad atėjo metas rinktis racionalų ir arčiau vilniečių namų siūlomą sprendimą“, – pranešime teigė savivaldybės vakcinacijos koordinatorius Kipras Krasauskas.

Praėjusią savaitę sostinėje pradėti skiepyti vaikai nuo 5 iki 11 metų. Savivaldybės teigimu, iš viso per pirmąsias dienas jau paskiepyta daugiau nei 3 proc. visų šio amžiaus vilniečių – jų iš viso sostinėje gyvena apie 43 tūkstančius.

„Litexpo“ vakcinacijos centras Kalėdų laikotarpiu, gruodžio 24-26 dienomis, nedirbs, jis paskutinę metų dieną, gruodžio 31-ąją veiks nuo 8 iki 13 val.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *