Visiškai paskiepytiesiems izoliacija kol kas netaikoma tik pateikus įrodymus – NVSC

Nuotrauka pixabay.com

Dviem vakcinos nuo COVID-19 dozėmis paskiepytiems žmonėms izoliacija po sąlyčio su sergančiuoju kol kas netaikoma tik pateikus įrodymus apie skiepą, informuoja Nacionalinis visuomenės sveikatos centras.

„Kol kas dar negalime automatiškai įvertinti, ar žmogus paskiepytas nuo COVID-19 ir jam dėl to po didelės rizikos sąlyčio netaikoma izoliacija. Šiuo metu vykdomi programavimo darbai, kurie leis užsitikrinti, kad tokią informaciją NVSC gautų ir žmogui papildomai specialistų informuoti, nereikėtų“, – BNS antradienį sakė centro atstovė Justina Petravičienė.

„Paprastai tariant, numatyta, kad NVSC sistema pateiks užklausą e.sveikatos sistemai ir automatiškai bus sutikrinama, ar žmogus, kuris įtrauktas į didelės rizikos sąlytį turėjusių asmenų sąrašą, yra paskiepytas“, – pridūrė ji.

Centro atstovės teigimu, šiuo metu tokiais atvejais dviem skiepo dozėmis paskiepytas žmogus turi pateikti išrašą iš e.sveikatos sistemos.

Pasak jos, kol kas specialistai sistemoje mato tik persirgusius žmones – jiems izoliacija po didelės rizikos sąlyčio su sergančiuoju nėra taikoma 90 dienų nuo ligos patvirtinimo molekuliniu (PGR) arba antigeno testu.

„Tuo metu, jei nuo vakcinacijos ar persirgimo praėjo daugiau nei 90 dienų, vertinama, ar žmogui per pastarąsias 60 dienų buvo atliktas antikūnų testas. Jei jis teigiamas – tuomet žmogui izoliacija netaikoma. Jei antikūnų testas neatliktas, rekomenduojama jį atlikti. Svarbu tai, visą tą laiką, kol gaunamas antikūnų testo atsakymas, žmogus privalo būti izoliacijoje“, – kalbėjo J. Petravičienė.

Ji teigė, kad antikūnų testo rezultatus žmogus taip pat šiuo metu NVSC specialistams turi pateikti pats, kad jam izoliacija po didelės rizikos sąlyčio taikoma nebūtų.

„Atkreipiu dėmesį, kad tokia tvarka galioja tiems asmenims, kurie nedirba gydymo, taip pat nedirba ir negyvena socialines paslaugas teikiančiose įstaigose, nedirba ir nėra kalinami laisvės atėmimo vietose – tokiems asmenims po didelės rizikos sąlyčio nevertinama, kiek praėjo laiko nuo skiepijimo ar persirgimo – jie nesiizoliuoti gali, jei turi teigiamą antikūnų testą, atliktą per pastarąsias 60 dienų“, – aiškino NVSC atstovė.

Centro duomenimis, šiuo metu dėl turėto didelės rizikos sąlyčio izoliacijoje yra beveik 14 tūkst. žmonių.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *