VRK prašymu, gyventojai apie rinkimus informuoti perspėjimo žinutėmis

Архив ЛК

Vyriausiosios rinkimų komisijos prašymu, gyventojai trečiadienį įspėjamosiomis žinutėmis gavo informaciją apie sekmadienį vyksiančius Seimo rinkimus ir saugumo sąlygas balsuojant.

Žinutės išsiųstos per gyventojų perspėjimo ir informavimo sistemą, kaip to prašė VRK, nors vos prieš pusvalandį iki pranešimo komisijos pirmininkė Laura Matjošaitytė patikino, kad Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas (PAGD) ir Vyriausybė nesutinka žmonių informuoti tokiu būdu.

Pranešimu informuojama, kad rinkėjai spalio 11-osios Semo rinkimuose turėtų pasiimti asmens dokumentą, savo rašiklį ir veido kaukę.

Esantiems saviizoliacijoje nurodoma registruotis telefonu 1855, kad jie galėtų balsuoti namuose.

L. Matjošaitytė sako, kad komisija prašydama informuoti apie balsavimo sąlygas esantiems saviizoliacijoje į PAGD kreipėsi dar liepą ir net kelis kartus gavo atsakymą, kad gyventojų perspėjimo ir informavimo sistema nėra skirta tokio tipo informacijai, o naudojama tik įspėjimams apie ekstremalius įvykius.

„Aš dar kartą kreipiausi į Vyriausybę, taip pat į Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentą su prašymu skelbti žinutes, kviečiančias rinkėjus pasinaudoti galimybe balsuoti namuose, jei jie yra saviizoliacijoje. Tačiau mane pasiekė žinios, kad tokių galimybių nėra“, – teigė ji.

Seimo rinkimai vyks spalio 11-ąją.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *